Proč jsou mé nohy hoří? příčiny a léčba

Trendy léčba bolesti

Pálení v nohou může být způsobena poškozením nervů v nohou, nazývané také neuropatie. Ačkoli mnoho lékařských podmínek může způsobit pálení nohy, diabetes je nejčastější. Nejpalčivější nohy ošetření zaměřit na zabránění dalšímu poškozování nervů a zmírnění bolesti.

Plísňové infekce: Co byste měli vědět

Nejčastěji neuropatie je příčinou hořících nohou. Poškozené nervová vlákna jsou více pravděpodobné, že se hyperaktivního a selhání. Poškozené nervy vysílají signály bolesti do mozku, i když neexistuje žádná zranění nebo zranění.

U většiny lidí s neuropatií, nožní nervy poškodit se jako první. Tito lidé mají často brnění a necitlivost v nohou stejně. Mnoho lidí si stěžují, že jejich nohy jsou příliš citlivé na dotek (hyperestezie) a může mít různé stupně pálivou bolest. Se může pohybovat v rozmezí od mírné až vypnutí.

Diabetes a zneužívání alkoholu jsou zdaleka nejčastějších příčin neuropatie v nohou. Mnoho jiných podmínek může způsobit neuropatie nebo pálení v chodidlech

Kromě neuropatie, infekce a zánět nohou může také způsobit pálení. Nejběžnější z nich je sportovní nohou, infekce kůže způsobené houbou.

periferní cévní onemocnění (PAD) také běžně způsobuje pálení nohy. Nedostatečný oběh krve k nohám může často způsobit bolest, brnění a vypalování nohy, a to zejména při chůzi.

Týdnů či měsíců po žaludeční bypass, někteří lidé zažít pocit pálení nohou. Poor vstřebávání vitamínů B po žaludeční bypass může způsobit neuropatie v nohou a pocit hořící nohou.

Většina lidí, kteří mají hořící nohy mají pravděpodobnou příčinu (například cukrovka), které lze identifikovat. Pro tyto lidi, diagnóza hořící nohou v důsledku neuropatie je jednoduchá a dodatečné zkoušky není potřeba.

V několika lidí, jejichž pálení je náhlé, rychlé zhoršení, nebo nemá vysvětlitelný příčinu, může být zapotřebí další zkoušky, aby se správné diagnózy. Tyto testy mohou zahrnovat