pravda o kokosová voda

Nízký obsah kalorií, přirozeně tucích a neobsahuje cholesterol, více draslíku než čtyři banány, a super hydrataci – to jsou jen některé z mnoha výhod připisovaných nejnovější americkou posedlost zdraví: kokosová voda.

Daboval “Matky Přírody sportovní nápoj” od marketingu, poptávka prudce roste, poháněný celebrit a sportovců doložek a slibuje hydrataci těla a pomáhají s celou řadou podmínek, z kocoviny k rakovinným a ledvinových kamenů.

Ale je kokosová voda schopné dodávat na všechny sliby, nebo je to humbuk?

Přirozeně osvěžující, kokosová voda má sladkou, ořechovou chuť. Obsahuje lehce stravitelné sacharidy ve formě cukru a elektrolytů. Nesmí být zaměňována s vysokým obsahem tuku kokosovém mléce nebo oleji, kokosová voda je čirá tekutina ve středu ovoci, že se odebírá z mladých, zelených kokosových ořechů.

To má méně kalorií, méně sodíku a více draslíku než sportovní nápoj. Unce za unci, většina unflavored kokosová voda obsahuje 5,45 kalorií, 1,3 g cukru, 61 miligramů (mg) draslíku a 5,45 mg sodíku v porovnání s Gatorade, který má 6,25 kalorií, 1,75 g cukru, 3,75 mg draslíku a 13,75 mg sodíku.

Kokosová voda má méně cukru než mnoho sportovních nápojů a mnohem méně cukru, než limonády a některé ovocné šťávy. Plain kokosová voda by mohla být lepší volbou pro dospělé i děti, kteří hledají nápoj, který je méně sladký. Ale nepřehánějte to, říká Lilian Cheung, DSc, RD, Harvard School of Public Health. “Jeden kontejner 11-unce má 60 kalorií, a pokud budete pít několik v jednom dni, mohou kalorií přidat až rychle,” říká Cheung.

Cheung, spoluautor Savor vědomím stravování, S vědomím Life, s uggests bytí dbát o volbě nápojů a čtení štítky na výběr prostý kokosová voda a vyhnout se těm s přídavkem cukru nebo šťávy, které se neliší od jiných slazených nápojů.

Profesionální tenista John Isner připočítá kokosová voda se udržet ho na nohou pro jeho epos 11 hodin maratonu tenisový Wimbledon vyhrát. “To je super hydratační a držel mě děje v dlouhých zápasů a brání mi z křeče iv nejteplejších a většina vlhkých podmínkách,” říká Isner.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky