pravda o GMO: jsou bezpečné? co víme?

Geneticky modifikované organismy – rostliny a živočichové, jejichž geny byly změněny vědci – nejsou jen promyslet, oni bojovali u konce. GMO často dělají zprávy týkající se životního prostředí, hladu ve světě, hospodářství, politice, a ano, dokonce i zdraví.

Ti, kteří proti nim říci jíst potraviny vyrobené z geneticky modifikovaných organismů je špatné pro vás. Zastánci argumentují tím, že jste mnohem lepší pryč z výhod, které GMO a další inovace vědecky podložené přinesou na farmu, obchodu a tabulky.

2015 průzkum Pew Research Center ukazuje toto rozdělení. Téměř 9 z 10 vědců z asociace pro rozvoj vědy říci, geneticky modifikované organismy jsou “obecně bezpečné” k jídlu. Ale pokud jste stejně jako více než polovina amerických dospělých z řad veřejnosti v tomtéž průzkumu si myslíš, že asi neměl jíst.

Lidé se neshodnou na tom, kdy byste měli volat něco geneticky modifikované. Oni argumentují, o tom, zda potravina vyrobena s GMO by měly být označeny. Oni diskutují o dlouhodobé účinky, které vyrábí a jíst je bude mít na naší planetě a našeho těla.

Takže to, co potřebujete vědět, aby dobré možnosti pro své zdraví?

Začněme se základy. Změny v genech nemusí být nutně špatná věc. K nim dochází v přírodě. Ve skutečnosti, bez ohledu na to, co je v nabídce, to není úplně stejné jako to, co rostlo stovky nebo tisíce let.

Kousky DNA, zvaných geny jsou zodpovědné za všechny druhy charakteristik a zvláštností v každé živé bytosti, z výšky na to, jak se určité buňky fungují. Užitečné vlastnosti pomáhají rostliny a zvířata s nimi přežít nebo daří lépe než ty bez nich, takže si prošel podél a nakonec se stal obyčejný.

Naši předkové zrychlil proces, když zachránil semena krém-of-the-plodině rostliny rostou příště, a další a další. To je to, co se ukázalo malé shluky drobných zrn o vysoké trávě před 10.000 lety do velkých uší šťavnaté kukuřice máme dnes. Se zvířaty, výběry z vrhu byly spárované k chovu “nový-a-zlepšený” děti.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky