porozumění tetanu – základy

Tetanus je nebezpečný nervové onemocnění způsobená toxinem společné bakterie Clostridium tetani. Bakteriální spóry jsou nalezené v půdě – nejčastěji v obdělávané půdě, nejméně často v panenské půdě. Spory mohou zůstat infekční po dobu více než 40 let v půdě. Existují i ​​v prostředích, tak rozdílných, jako zvířecích exkrementů, domácí prach, a lidského tlustého střeva. V případě, že výtrusy vstoupit do rány, která proniká do pokožky a rozšiřuje hlubší než kyslík může dosáhnout, klíčí a produkují toxin, který vstupuje do krevního řečiště.

Většina z nás zná naše děti potřebují dětství očkování. Ale ne vždy vědí, které vakcíny naše děti by měly dostat a kdy; Nejaktuálnější doporučení pro některé – ale ne všechny – z dětství očkování z CDC a poradního výboru pro imunizaci praktikách (AICP) includ; Jeden rotavirovou vakcínu (RotaTeq), je doporučeno v plánu tři dávky ve věku 2, 4 a 6 měsíců. První dávka by měla být poskytnuta ve věku 6 týdnů až 12 týdnů s následnými dávkami podávanými v …

Křeče žvýkacích či obličejových svalů může následovat, šíří do rukou, paží, nohou a zad a blokuje schopnost dýchat. Křeče jsou často sráží hluku nebo dotykem. Jakmile tetanus se rozšířila, úmrtnost je přibližně 30%, a to i v moderních zdravotnických zařízeních.

Tetanus není nakažlivá z člověka na člověka.

Odhadem 1 milion dětí umírá tetanu v rozvojových zemích každý rok v důsledku špatné hygieny. Vzhledem k tomu, zákony očkování z dětství byly předány ve Spojených státech v roce 1970, jen asi 50 případů ročně jsou uvedeny v tomto countr; asi tři čtvrtiny jsou starší lidé nebo lidé, kteří nebyli nikdy očkovány.

Bakteriální spóry vstupují do těla prostřednictvím zvířat nebo bodnutí hmyzem, chirurgických ran, injekční jehla míst, popáleniny, třísek, vředy, a infikovány pupeční šňůry – a příslovečné rezavý hřebík. Být obzvláště podezřelé z jakékoliv rány způsobené špinavým nebo zaprášeným objektu, který byl venku nebo v kontaktu s půdou.

ZDROJ; CDC: “Tetanus (lockjaw) Očkování; Národní síť pro imunizaci informace:” Vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli (DTaP); MedlinePlus: “Tetanus, Národní asociace pro Infectious Diseases:” Tetanus (lockjaw).