porozumění srdeční selhání – diagnostika a léčba

Lékaři diagnostikovat srdeční selhání tím, že anamnézu a provádění fyzikální vyšetření a testy.

Máte jiné zdravotní problémy, jako je cukrovka, onemocnění ledvin, angina pectoris (bolest na hrudi), vysoký krevní tlak nebo jiné srdeční problémy; Vy Šmok; Pijete alkohol, a pokud ano, jak MUC; Užíváte léky.

Zjistit více o srdečním selháním

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Prevence

Během fyzické, bude lékař kontrolovat krevní tlak, použijte stetoskop slyšet zvuky spojené se srdečním selháním v srdcem a plícemi, a podívejte se na oteklé krčních žil, zvětšením jater a oteklé nohy.

Zkoušky se Váš lékař může nařídit diagnostikovat srdeční selhání zahrnují

Krevní testy pro kontrolu anémie, problémy se štítnou žlázou a vysoká hladina cholesterolu, podmínek, které mohou být spojeny k srdečnímu selhání. K dispozici je také krevní test pro B-typu natriuretického peptidu (BNP), což může poukazovat na aktivní srdeční selhání.

moči hledat známky problémy s ledvinami nebo diabetes, příčiny onemocnění srdce

Elektrokardiogram (ECG nebo EKG) k posouzení srdeční frekvenci a rytmus. Tento test může často odhalit chorobu srdeční, infarkt, zvětšené srdce nebo poruch srdečního rytmu, které mohou způsobit srdeční selhání.

Hrudník X-ray, zda srdce se zvětší a pokud plíce jsou přetížené s tekutinou.

Echokardiogram, ultrazvuk test, pro vyhodnocení funkce srdečního svalu, aby se zjistilo, jak dobře je bušení srdce, a detekovat problémy se srdečními chlopněmi, které mohou způsobit srdeční selhání. ejekční frakce (EF), může být také měřena. EF je měřítkem toho, jak mnoho krve je čerpána ze srdce s každým úderem, a kolik krve čerpadla do srdce s každým úderem. Normální EF je obecně vyšší než 50%, což znamená, že více než polovina objemu krve v hlavní čerpací komoře na srdce je čerpána ven s každým úderem.

Radionuklid ventrikulografie ukázat funkci čerpání levých a pravých komor (srdci má velká čerpací komory) při srdečních stahů. Tento test může také měřit EF. Zřídka provedl sám o sobě, tento test může být součástí cvičební zkoušky stresu.