porozumění rakoviny endometria – léčba

Pokud žena má příznaky rakoviny endometria, bude její lékař ji posoudí a případně nařídit vyšetření krve a moči.

Zjistit více o rakoviny endometria

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Pánevní zkoušky a Pap stěry, které vypadají na rakovinu děložního čípku, můžete také najít malý počet druhů rakoviny endometria do vyvinutí příznaků.

Transvaginální ultrazvuk, ve kterých lékař vloží hůlka podobný nástroj do pochvy. Přístroj má za cíl vysokofrekvenční zvukové vlny v děloze. Vzor ozvěn, které produkují vytváří obraz. Slaná voda může být umístěn do dělohy přes děložní hrdlo před ultrazvukové vyšetření, aby poskytla jasnější obraz. To se nazývá sonohystogram. V případě, že endometrium vypadá příliš silný nebo nepravidelný, může lékař provést biopsii endometria v kanceláři nebo dilatace a kyretáž (D & C) na operačním sále.

Konečné test je biopsie (odběru a testování vzorku tkáně z dělohy). Pokud se biopsie potvrdí diagnózu lékař nařídit zobrazovací testy jako je například CT nebo MR; krevní testy pro CA-125, což je marker vidět jak s vaječníků a endometria Cance; a kolonoskopie. Lékař může také nařídit průzkumné operaci (otevření břicha) s cílem určit, do jaké míry se nemoc rozšířila.

Chirurgie je standardní léčba rakoviny děložního čípku, která se nerozšířil. Je také účinná prevence u žen s vysokým rizikem vzniku onemocnění. Nejúspěšnější léčba časné rakoviny je celkem hysterektomie s bilaterálním adnexektomie ve které jsou zachyceny dělohy, děložního čípku, vaječníků a vejcovodů. Kromě toho všechny podezřelých lymfatických uzlin a ostatní tkáně a orgány jsou biopsii, a také mohou být odstraněny. Tato operace je s největší pravděpodobností, aby se zabránilo rakoviny od příchodu zpět.

V případě, že rakovina se rozšířila mimo dělohu, pak po operaci pacient je dána záření, často v kombinaci s chemoterapií, vyhladit zbývající rakovinné buňky. Někteří lékaři rovněž doporučit záření, kdy nádor je velký, ale nerozšířil mimo dělohu.

Pacienti s rozšířeným rakoviny endometria obvykle dostávají hormonální terapie, obvykle progesteron, zpomalovat růst rakovině. Chemoterapie nebo ozařování by mohla být věnována také snížit velikost a počet nádorů – všichni který může prodloužit život a zmírnit příznaky. Pokud je léčba úspěšně ničí vzdálené nádory a zbývající rakovina je omezena na dělohy, děložního čípku, vaječníků a vejcovodů, může být také proveden chirurgický zákrok.