porozumění periferní neuropatie – příznaky

Příznaky periferní neuropatie obvykle začínají postupně zahrnovat

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy Bellova obrna není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Zdroje: Bromberg M. Semináře v neurologii, červen 2005. Národní institut neurologických nepořádků a mrtvice. Úředním pacienta Sourcebook na periferní neuropatie: od A revidovány a aktualizovány zaměřený na internetovém věku, 1. října 2002. Sghirlanzoni A. Lancet Neurology, červen 2005.

Pocity brnění v prstech nebo v bříškách chodidel, které nakonec se šíří do nohy směrem k trupu. Méně často pocit může začít v ruce a šíří nahoru po ruce; Necitlivost v rukou a nohou, který se šíří nahoru po ruce a nohy; Slabost nebo tíže ve svalech po celém těle. To může být doprovázeno křeče, zejména na chodidlech, nohou a rukou; Citlivá pleť, které mohou být bolestivé na dotek, píchání, pálení, brnění, nebo ostré bodné pocity mohou nastat spontánně a zpravidla zhoršují v noci; Noha pokles, což je stav, ve kterém je obtížné zvednout přední část jednoho nebo obou nohou; Potíže při chůzi a / nebo problémy s rovnováhy nebo koordinace