porozumění opruzenin – léčba

Většina plenky vyrážky dobře reagují na domácí léčbu a nepotřebují lékařskou péči. Měnit plenky vaše dítě často, a nechat ho mít nějaký nahý čas, takže jeho kůže může úplně suchý. Jež přispěje ke zlepšení podrážděnou oblast.

Pro obyčejného vyrážka, může lékař doporučit over-the-counter mast obsahující oxid zinečnatý, který chrání pokožku.

Pokud vaše dítě skončí dostat bakteriální infekce, může potřebovat antibiotickou mast.

U plenkových vyrážek vyvolaných Candida, bude váš dětský lékař předepíše antimykotický krém a případně lék proti plísním, užívá ústy jako kapalina, uklidit skvrny afty v ústech vašeho dítěte.

U plenkových vyrážek zahrnujících onemocnění kůže, seboroická dermatitida, nebo ekzém, lékaři často předepisují kortikosteroidů krému. Over-the-counter antimykotické a mírné kortikosteroidy krémy, které obsahují hydrokortizon jsou také k dispozici. Měli byste se pediatr vašeho dítěte, než si je vyzkoušet namísto předpis krémy.

Je těžké dělat. Vaše nejlepší strategie je nechat své dítě odejít bez plenek co nejvíce.

Můžete zkrátit případ opruzenin, nebo aby to není tak těžké, tím, že drží vaše dítě suchý a čistý. Změnit svůj plenky, jakmile se znečistí.

Pokud používáte hadřík spíše než jednorázové plenky, omyjte je v horké vodě. Také používat bělidla nebo octa do oplachové vody a přidávat další cykly máchání pomoci zabít bakterie a odstranit stopy mýdla.

Někteří lékaři odrazují od používání mastku (Baby) prášku, protože je to špatné pro vaše dítě plic, pokud náhodou vdechování. Ale je to bezpečné, pokud se používá podle pokynů.

ZDROJE

Hoekelman, R. (editor) primární pediatrické péče, Mosby, 2001.

Academy of Pediatrics: zdravých dětí, podzim 2007.