porozumění makulární degenerace – základy

Věkem podmíněná makulární degenerace (AMD) je přední příčinou ztráty zraku v USA, s miliony mnoho lidí na celém světě vykazují určité známky poruchy. AMD je méně časté u lidí mladších než 55 let Pokud je vám více než 65 let, makulární degenerace již mohou mít vliv na vaše centrální vidění – vizi potřebné pro jízdu, stejně jako úzké práce, jako je čtení a šití.

AMD se vyskytuje ve dvou formách

AMD nikdy nezpůsobí “Lights Out” celkovou slepotu. Vzhledem k tomu, AMD ovlivňuje pouze centrální vidění, lidé s AMD lze obvykle ještě vidět zbývající periferního vidění natolik dobře, aby ” obejít. “” Je to jejich centrální vidění, které se používá pro čtení a detailní vizi, která je ztracena. Pravidelné oční vyšetření může odhalit časné příznaky AMD a určit, kdy může být nutné rozsáhlejší testování, jako je angiografie nebo OCT zobrazování. Nedávné inovace v léčbě AMD může zastavit nebo zpomalit progresi sítnice změn.

Slovo “skvrna” pochází z latinského slova, které znamená “místo.” Makula je velmi malá část sítnice, který je zodpovědný za své centrální vidění. Jde o velikosti jako guma na tužce. Makula je naloženo s fotoreceptory, které vám umožní číst, sledovat televizi, řídit, šít – něco, co vyžaduje soustředění, přesné vidění.

Mimo centrální makuly, sítnice má méně fotoreceptory, takže rozlišení obrazu je méně podrobný. Ačkoli tato část sítnice i nadále zpracovávat obrázky ve většině vašeho zorného pole, poškození tkání způsobené AMD narušují nebo zakrývá část ostré centrální obraz, který vaše oko přenáší do mozku.

V suchém forma VPMD – nejběžnější forma – drobnými žlutými vkladů, tzv drúzy, rozvíjet pod makuly, signalizuje degeneraci a ztenčení nervové tkáně.

Suchá: Most commo; Mokrá: Méně časté, ale vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc zachovat centrální vidění

Asi 10% případů suchého makulární degenerace vyvinout do mokrého nebo neovaskularizací, forma VPMD, ve kterém abnormálním růstem krevních cév pod makuly. Protože se tyto nádoby k úniku krve a tekutiny na a pod sítnici, sítnice buňky umírají, což způsobuje rozmazání, zkreslení a bílých míst ve svém zorném poli.

ZDROJE

James B. Lecture Notes na oční lékařství, Blackwell Publishing, 2003.

Makulární degenerace partnerství.

Pfizer: ” přípravkem Macugen popis. ”

Academy of Ophthalmology: “. Výhodné Practice Pattern, Věk podmíněná makulární degenerace”