porozumění leukémii – základy

Leukémie je abnormální zvýšení počtu bílých krvinek. Bílé krvinky vytlačí ostatní krvinek prvky, jako jsou červené krvinky a krevní destičky. Zvýšené bílé krvinky jsou nezralé a nefungují správně.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy chronické lymfocytární leukémie není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Krev má tři typy buněk: bílých krvinek, které bojují s infekcí, červených krvinek, které přenášejí kyslík, a krevních destiček, které napomáhají srážení krve, všechny suspendované v kapalném plazmě. Každý den, stovky miliard nových krevních buněk, jsou produkovány v kostní dřeni – většina z nich červené krvinky. U lidí s leukémií, ale tělo začne produkovat více bílých krvinek, než potřebuje. Mnohé z těchto dodatečných bílých krvinek nejsou zralé normálně, ale mají tendenci žít nad rámec jejich běžného života.

Přes jejich obrovských počtech, tyto leukemické buňky nejsou schopny bojovat proti infekci způsob, jakým normální bílé krvinky dělat. Jak se hromadí, že v rozporu s vitálních funkcí orgánů, včetně výroby zdravých krvinek. Nakonec, tělo nemá dostatek červených krvinek dodávku kyslíku dostatek krevních destiček k zajištění řádného srážlivosti, nebo dost normální bílé krvinky v boji proti infekci. To má za následek u osob s leukémií je anemický stejně jako zvýšení jejich rizika vzniku podlitin, krvácení a infekce.

Případy leukémie jsou klasifikovány jako akutní nebo chronická. Buňky v akutní leukémie začít vynásobením dříve, než se vyvíjet mimo jejich nezralé fázi. Chronické leukémie postupují pomaleji, přičemž leukemické buňky vyvíjet do plné zralosti. Leukémie se dále dělí podle typu bílých krvinek zapojen, nejčastěji myeloidní nebo lymfoidní. Pod mikroskopem, dva hlavní typy bílých krvinek jsou snadno rozlišitelné jako myeloidní buňky obsahují malé částice nebo granule; lymfoidní buňky obvykle nemají.