porozumění křečové žíly – základy

Křečové žíly se obvykle oznamuje sebe jako vypouklé, namodralá šňůry spuštěné těsně pod povrchem kůže. Téměř vždy ovlivní nohy a chodidla. Viditelné oteklé a zkroucené žíly – někdy obklopené ostrůvky zaplavených kapilár označovaných jako žilky – jsou považovány za povrchové křečové žíly. I když mohou být bolestivé a znetvořující, jsou obvykle neškodné. Když zanícené, stanou se výběrové řízení na dotek a mohou bránit cirkulaci do té míry, což způsobuje otoky kotníků, svědění kůže a zabolelo v postižené končetiny.

Kromě povrchovou síť žil, vaše nohy mají interiér, nebo hluboké žilní síť. Ve výjimečných případech, interiér noha žíly stává křečových. Tyto hluboké křečové žíly jsou obvykle není vidět, ale mohou způsobit otoky nebo bolesti po celé nohy a může být místa, kde krevní sraženiny mohou tvořit.

Křečové žíly jsou relativně obyčejná podmínka, a pro mnoho lidí jsou rodina vlastnost. Ženy jsou minimálně dvakrát častěji než muži, aby je rozvíjet. V samotných Spojených státech, které ovlivňují asi 23% všech mnoho lidí na světě.

Pomoci cirkulovat okysličenou krev z plic do všech částí těla, vaše tepny mají tlusté vrstvy svalu nebo elastické tkáně. Tlačit krev zpátky do svého srdce, vaše žíly spoléhají hlavně na okolních svalů a sítě jednosměrných ventilů. Jako krev protéká žíly, kalíškovité ventilů střídavě otevřené, aby krev pomocí, pak v blízkosti, aby se zabránilo zpětnému toku.

V křečové žíly, ventily nepracují správně – dovolit krvi bazén v žíle a dělat to obtížný pro svaly, aby se zasadila krev “do kopce”. Místo toho vyplývající z jednoho ventilu k druhému, krev pokračuje bazén v žíle, zvyšuje žilní tlak a pravděpodobnost zahlcení a zároveň způsobuje, že žíla se vyboulit a kroucení. Vzhledem k tomu, povrchové žíly mají menší podporu svalů než hlubokých žil, oni jsou více pravděpodobné, že se křečové.

Jakákoliv podmínka, která klade příliš velký tlak na nohou nebo břicha může vést k křečové žíly. Nejběžnější tlakové induktory jsou těhotenství, obezita, a stálé po dlouhou dobu. Chronická zácpa a – ve vzácných případech, nádory – také může způsobit křečové žíly. Být sedavý také může přispět ke křečovým žilám, protože svaly, které jsou mimo stavu nabízejí špatnou krví pumpování.

Pravděpodobnost, že křečovým žilám rovněž roste se žíly oslabení s věkem. Předchozí zranění nohou může dojít k poškození ventilů do žíly, která může vyústit v křečových žil. Genetika hraje také roli, takže když jiní členové rodiny mají křečové žíly tam je větší šance, budete taky. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, sedí se zkříženýma nohama nezpůsobí křečové žíly, ačkoli to může zhoršit již existující stav.

ZDROJE

National Heart Lung and Blood Institute “. Prozkoumat Křečové žíly”

Mayo Clinic: “Křečové žíly.”

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima