porozumění impetigo – léčba

Klíčem k léčení – a prevence – impetigo je cvičit správnou osobní hygienu a udržovat čisté životní prostředí. Jakmile dojde k infekci, bude výzva pozornost udržet ji pod kontrolou a zabránit jejímu šíření.

Dokonce i když jen jeden člen rodiny má impetigo, všichni členové domácnosti by měla mít stejnou sanitární režim. Pravidelně omyjte mýdlem a vodou. To by mělo pomoci vyjasnit mírných forem infekce. Pokud to nepomůže, vyhledejte péči od svého lékaře. Možná budete potřebovat léky na předpis. Topické masti mupirocin, k dispozici pouze na lékařský předpis, je velmi úspěšný při léčbě mírných forem infekce. Nesnažte over-the-counter antibakteriální mast; jsou příliš slabé na to zabít strep a stafylokok infekcí a použití mast nedbale může ve skutečnosti šíří impetigo. Máte-li více závažnou infekci, může být nutné vzít orální antibiotika.

Každý, kdo v domácnosti, která vyvíjí impetigo měli používat čistý ručník s každým mytí. Ujistěte se, že praní špinavých ty ručníky samostatně. Udržet vředy na které se vztahuje, aby se zabránilo šíření nákazy do jiných částí těla nebo jiných lidí.

ZDROJ; Akademie rodinných lékařů.

Mayo Clinic.

Habif: Clinical Dermatology, Mosby, Inc. 2004, 4. ed.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima