porozumění glaukom – prevence

Není možné, aby se zabránilo chronické glaukom s otevřeným úhlem, ale včasné zjištění a účinná léčba se zabránilo závažnému poškození očí a zachovat svůj zrak. Všichni dospělí potřebují oční vyšetření, která zahrnuje testy pro glaukom jednou za tři až pět let. Tyto testy jsou obvykle provádí oční lékař – buď optometristy nebo očního lékaře. Pokud někdo z vaší rodiny má glaukom, nebo pokud máte další rizikové faktory pro glaukom, lékař může navrhnout častější oční vyšetření.

Být Afričana, hispánský, Inuité, irské, asijských, rusky, nebo Skandinávském původu; S rodinnou anamnézou glaukomu; Být krátkozraký; Extrémní dalekozrakost (lidé vyžadující velmi silné brýlové čočky, které zvětšit vzhled oka) je spojena s malýma očima a přeplněných struktur v oku. To může vést k glaukom s uzavřeným úhlem; Zhoršeném vidění z jiného oka problému; Poté, co měl vážné poranění očí; Přičemž jakákoliv forma steroidní léky (pilulky, inhalátory, očních kapek), na onemocnění, jako je například astma a revmatická artritida; Pod výjimečných případech, některé léky mohou zvýšit riziko vzniku zeleného zákalu. Například léky na kontrolu močového měchýře, křeče, nebo dokonce některé Over-the-counter nachlazení, může zvýšit riziko glaukomu.

Zjistit více o glaukomu

Základy

příznaky

Zacházení

Prevence

Rizikové faktory pro rozvoj glaukomu patří

Většina z faktorů, které ovlivňují šance pro rozvoj glaukomu jsou mimo naši kontrolu, ale jsou věci, které můžete udělat, abyste ochránili sebe s včasnou diagnózu. Začněte tím, že naplánuje oční vyšetření.

Zdroje: Glaukom společnosti. Weinreb, R. Lancet, 2004. Curcio, C. Journal of Comparative Neurology, 1. října 1990. Academy of Ophthalmology. Glaukom Foundation Research. US Task preventivní služby síla: “Screening pro základní glaukom s otevřeným úhlem v primární péče.” Mayo Clinic. Distelhorst, J. rodinný lékař, 01.5.2003.