porozumění dušnost – základy

Mnoho lidí s respiračními alergiemi vědí, že záchvaty sípání často přicházejí s příchodem sennou rýmou sezóny. Mírné dušnost může také doprovázet respiračních infekcí, jako jsou akutní zánět průdušek a mohou vyskytnout u pacientů, u srdečního selhání a některými s rozedmou plic (nebo chronické obstrukční plicní nemoci, CHOPN). Ale charakteristický zvuk pískání sípání je primárním symptomem chronické respirační onemocnění astma.

Denise Grad; Dva mladí bratři se stejným chronickým onemocněním. Jedna matka je boj … a co teď ví o udržení své děti zdravé; Když jsem se poprvé dozvěděl, že můj starší syn měl astma, představoval jsem si, že by jít pryč během několika týdnů či měsíců. lpěl I tohoto kousku popření, myslím, protože to pomohlo zmírnit strach a smutek jako realita potopila. Brian byl jen 3, a hluboko můj manžel a já věděl, že jsme byli čelí vážné chronické onemocnění, které by pravděpodobně Vydrž. ..

Hvízdání zvuk, který charakterizuje sípání nastane, když vzduch prochází dýchacích cest, které se zužují, podobně jako způsob píšťalka nebo flétna dělá hudbu. Při astmatu, toto zúžení dýchacích cest, je v důsledku zánětu a spasmy svalů ve stěně dýchacích cest.

Dušnost, je obvykle výsledkem jednoho z následujících zdravotních problémů

Méně často, sípání může být způsobená těmito zdravotními problémy

ZDROJE

Sdružení plic: “Nemoci A-Z.”

MedlinePlus lékařská encyklopedie: “dušnost.”

Albert, RH. Rodinný lékař, 01.12.2010.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované

da; Noc