porozumění bolesti hlavy – základy

I když bolestivé a nepříjemné, většina bolesti hlavy jsou menší a mohou být snadno léčit s aspirinem nebo jiný lék proti bolesti. (Nepoužívejte aspirin v osobám mladším věku 19 let, protože to může zvýšit riziko pro Reye syndrom, potenciálně smrtelné nemoci). Ale pokud vaše bolesti hlavy jsou těžké, vrací se často, nebo jsou doprovázeny dalšími příznaky, je třeba vidět zdravotní péče poskytovatele.

Bolesti hlavy jsou rozděleny do kategorií podle jejich základních příčin. Běžné typy bolesti hlavy zahrnují

Migrény jsou typem bolesti hlavy, které mají sklon způsobovat víc než jen bolest hlavy. Tyto příznaky často zahrnují nevolnost a problémy se zrakem; Migrény může trvat několik hodin denně na několik hodin. Ale záchvat migrény, která trvá déle než 72 hodin, se nazývá stav migrainosus. To může vyžadovat ošetření v nemocnici k úlevě od bolesti a léčit dehydrataci při zvracení; Typická migréna někdy může proměnit stavu migrainosus i; Migréna není léčena v raném stádiu …

Tenzní bolesti hlavy, klastrové bolesti hlavy a dutin bolesti hlavy může vyvolat migrény, tak to máte opakující se bolesti hlavy, může být ve skutečnosti zažívají migrény. Viz svého poskytovatele zdravotní péče, které mají být hodnoceny.

Tenzní bolesti hlavy postihnout téměř každý v té či oné době. Přinášejí na tupé, konstantní, bolesti non-pulzující, který může vaše hlava pocit, jako kdyby to sevřel v těsném pásmu. Svaly krku se může zdát vázané, a některé oblasti na hlavě a krku mohou být citlivé na dotek. Hlavním zdrojem bolesti je myšlenka být napjaté svaly, které dráždí nervová zakončení v oblasti hlavy a krku. Tenzní bolesti hlavy může mít krátké trvání a zřídka nebo mohou být trvalé a chronické. Mnoho tenzní bolesti hlavy jsou ve skutečnosti migrény; Migréna; patří mezi nejvíce oslabující bolestí hlavy. Mohou být zcela diskvalifikovat. Pro některé lidi, varovným signálem – nazývá aura – přichází těsně před záchvatu migrény. Aura mohou být poruchy vidění, jako je blikání světelných bodů, nepřehledných místech či klikatých čar. Vzácněji může přijít jako necitlivost končetiny nebo vůně podezřelý zápach. Zda k varování nebo ne, migrény obvykle začíná s intenzivní, pulzující bolesti na jedné straně hlavy. Tato bolest se může šířit a je často doprovázena nevolností a zvracením. Migréna může trvat od několika hodin až několik dní a může způsobit přecitlivělost na světlo, pachů a zvuku; Cluster bolesti hlavy; jsou tak jmenován, protože mají tendenci přijít ve svazcích u jedné nebo více dní. Obvykle začínají několik hodin poté, co člověk usne. Někdy, mírné bolesti pocit na jedné straně hlavy varuje, že shluk bolest hlavy se blíží. Ta bolest je těžká, non-pulzující, piercing, a obvykle se nachází v okolí jedné červené, vodnaté oči. Zduření nosní sliznice a zarudnutí v obličeji obvykle doprovází bolest. Trvá od 30 minut do dvou hodin, pak se sníží nebo úplně zmizí úplně jen opakovat asi o den později. Palbu ze čtyř nebo více útoků může dojít v průběhu jednoho dne. Cluster bolesti hlavy může udeřit každý den na několik týdnů nebo měsíců, než jít do dlouhých období remise. Cluster bolesti hlavy jsou častější u mužů; Sinus bolesti hlavy přicházejí s bolestí v čele, nosní oblasti, tváře, oči a někdy v horní části hlavy. V některých případech, ale také produkují pocit tlaku za obličeje. Otok nebo infekce membrán lemujících dutiny sinusu je obvykle příčinou. Bolest hlavy může pocházet ze sání na stěnách dutin, který se vyskytuje při ucpání nosu vytváří částečné vakuum v dutin. Sinusové bolesti hlavy nejsou běžné a nejsou obvykle nadále opakovat po ukončení léčby. Většina lidí, kteří si myslí, že mají sinus bolesti hlavy jsou ve skutečnosti trpí migrénami.