pomocí cvičení zmírnit bolesti zad

Když se cítí, jako kdyby někdo drží lampu na své spodní části zad nebo dupání na zádech, je pravděpodobné, byste raději zalézt do postele a přezimují než cvičit.

Takže to, co cvičení může pomoci vaší bolesti zad? Posílení a protahovací cvičení pomáhají udržet svaly, klouby, vazy a disků, které podporují vaše záda Limber a zdravé.

Ve skutečnosti jedna studie zjistila, že muži a ženy s chronickou bolestí dolní části zad, kteří pracovali s činkami čtyři dny v týdnu mělo 28% méně bolesti a 36% méně postižení, než lidé, kteří neměli vykonávat tak často.

Podle výzkumu, silový trénink a strečink může být nejúčinnějšími dolní části zad cvičení.

Posilovací cviky vám pomohou vybudovat silnější svaly, především svaly ABS, dolní části zad, pánev a boky, které podporují záda. Izometrické cvičení, ve kterém Smlouva svaly a držet ho (například tím, že tlačí ke zdi) může být snazší než zvedání závaží pro některé lidi s nižším bolesti zad. Přidání cvičení míč na své rutiny může pomoci stabilizovat své jádro při cvičení. Specifickým typem cvičení, které posiluje a pomáhá získat větší kontrolu nad svými svaly trupu (nazývá řízení motoru cvičení) se zdá být zvláště dobré pro boj s dolní části zad a postižení. To proto, že tato cvičení jsou více funkční pro způsob, jakým se pohybujete s každodenním životě.

Protahování udržuje vaše svaly a klouby pružnější, takže jste méně pravděpodobné, že jejich zranit. To také může ulehčit úzkých místech v zádech i jinde v těle, a zlepšit rozsah pohybu. Nezapomeňte pomalu pohybovat dovnitř a ven z každého úseku, zatímco zhluboka dýchala. Snažte se držet každý úsek po dobu nejméně pěti sekund. Nikdy se protáhnout kolem své limity. Pokud to bolí, zastavit.