pod tlakem: co je záchvat paniky?

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Muž v jeho polovině 40. let je převezen do pohotovost. On je pocení, jeho srdce je závodění, a nemůže popadnout dech. On a jeho žena jsou přesvědčeni, že má infarkt. Mohl by být jen pro tentokrát, ER doktoři mu to jeho srdce je v pohodě. To, co má, je záchvat paniky.

Přestože nikdo by se nikdy ignorovat příznaky srdečního infarktu nebo převzít Jedním z nich je záchvat paniky místo, tisíce lidí každý rok sdílet tohoto muže zkušenost.

Jak dobře fobie léčba bude pracovat částečně závisí na závažnosti fobie. Ačkoli některé fobie jsou nikdy úplně vyléčit, léčba může pomoci mnoha lidem naučit se efektivně fungovat. Druhy terapie includ; Desensitizatio; Záplavy – dlouhodobá expozice k strašné situaci nebo experienc; Odstupňované expozice; Biofeedbac; Ošetřující fobie kliniky a podpůrné skupiny také pomohl mnoha lidem překonat jejich obavy; Navíc léky mohou pomoci některým lidem překonat …

Záchvaty paniky jsou opravdu děsivá a může se stát bez varování nebo bez uvedení důvodu, což způsobuje náhlý strach a extrémní nervozita po dobu 10 minut nebo déle. Fyzické příznaky zesílit útok: pocení, závodní srdce, zrychlený tep, pocit na omdlení nebo jako když je člověk dusí, a-snad vůbec nejhorší-pocitu “zbláznila.”

Tyto útoky jsou příznakem panické poruchy, druh úzkostné poruchy, která postihuje asi 2,4 milionu U.S. dospělé. Porucha nejčastěji začíná během pozdní dospívající a rané dospělosti a zasahuje dvakrát tolik žen jako mužů. Nikdo neví, co způsobuje panické poruchy, i když vědci podezření, že kombinace biologických a environmentálních faktorů, včetně rodinné anamnézy (panice zdá porucha k běhu v rodinách), stresující životní události, zneužívání drog a alkoholu, a myšlení vzory, které přehánět normální fyzické reakce.

Co se stane, přesně? “Všichni jsme fyzicky reagovat na stres,” říká Barbara O. Rothbaum, PhD, profesor psychiatrie a ředitel Trauma a úzkost Program obnovy, na Emory University School of Medicine v Atlantě. “Dalo by se cítí úzkost o problémech souvisejících s prací, přičemž velkou zkoušku, nebo při důležité rozhodnutí. Ale někdo, kdo trpí panickou poruchou mohou reagovat na stejných mírných tlaků s nadměrným fyzickou reakci, jako by on nebo ona se chystá být napadeni divoké tygr nebo pádu z velké výšky. Je to full-na, adrenalin-čerpací, boj nebo odezva letu.

Z tohoto důvodu, Rothbaum říká, záchvaty paniky jsou dvojnásobně děsivá. “Protože není reálné nebezpečí, že je provokuje, tyto epizody se může stát kdykoliv a kdekoliv” včetně přípravků při chůzi po ulici, jíst venku se skupinou přátel, nakupování -I spí, v souladu s Národní institut duševního zdraví.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání