pochopení tetanu – diagnózy a léčby

Tetanus lze spustit ze zranění, jako škrábnutí, řezu nebo kousnutí od zvířete nebo jinou osobu. Organismus zejména žije v půdě nebo výkaly. To může trvat od jednoho dne až tři týdny se příznaky projeví. Někteří postižení lidé mohou zažít jen bolest a mravenčení v místě rány a některé křeče ve svalech blízko místa poranění začít. V současné situaci postupovat, může existovat tuhost čelisti (tzv lockjaw) a krčních svalů, podrážděnost a potíže s polykáním. Tam může být křeče v obličejových svalů způsobující napjatý vzhled úsměv s názvem risus sardonicus. Polykací svaly může být ovlivněno příčinou jídlo držet nebo vrátit. Pokud svalové křeče rozvíjet brzy – během pěti dnů – šance na uzdravení jsou špatné.

Se všemi problémy, které přicházejí s zvyšování dospívajícího, to může být snadné pro rodiče ztratit přehled o doporučeném nedospělý a dospívající imunizace posilovačů; Naštěstí se Poradní výbor pro imunizační Practices (AICP) pravidelně aktualizuje svá doporučení a očkování pro děti 0-18 let. Nejaktuálnější doporučení pro preteen a mladistvé očkování includ; Tetanu a záškrtu toxoidy a acelulární vakcína proti černému kašli (Tdap, vakcína Tdap je obvykle …

Pokud tetanus se vyvíjet, okamžitě vyhledejte ošetření v nemocnici. To zahrnuje ošetřování ran, léčbu antibiotiky a injekci protitetanového. Můžete obdržet léky, jako je chlorpromazin nebo diazepam ke kontrole svalové křeče nebo krátkodobě působící barbiturát pro sedaci. Můžete požadovat za pomoci umělého respirátoru nebo jiných opatření na podporu životních funkcí během několika týdnů potřebných pro nemoc, která má volný průběh.

ZDROJ; CDC: “Tetanus (lockjaw) Očkování, Národní síť pro imunizaci informaci:” D iphtheria, tetanu, dávivému kašli (DTaP); MedlinePlus: “Tetanus, Národní asociace pro Infectious Diseases:” Tetanus (lockjaw).