pochopení syndrom toxického šoku – základy

Dámské zdravotní Trends

Syndrom toxického šoku je náhlé, potenciálně fatální stav. Je to způsobeno tím uvolňování jedovatých látek z přemnožení bakterií zvané Staphylococcus aureus, nebo stafylokok, který se nachází v orgánech mnoha žen. Syndrom toxického šoku ovlivňuje menstruující ženy, zejména ty, kteří využívají super-absorpční tampony. Tělo reaguje s prudkým poklesem krevního tlaku, který zbavuje orgánů kyslíku a může vést ke smrti.

Amy Engele; Ve 3 hod, se všemi domů tmavé nahoru a dolů po klikaté předměstské ulici v West Warwick, Rhode Island, Jo-Ann Frey, 37, zapálí svíčku, aby mohla vidět natolik dobře, aby prach její nábytek. Dejte pozor, abyste zapnout jakýchkoli světel nebo dělat hluk, který by mohl probudit její rodinu, ona závěje z místnosti do místnosti s svíčku a úklidových prostředků, čeká, až se cítí natolik ospalá vylézt zpátky do postele. Ten pocit nepřijde – a když uslyší alarm v ložnici zhasnout …

Syndrom toxického šoku je ještě většinou onemocnění menstruování žen užívajících tampony. Ale byla také spojena s používáním menstruačních hub, membrán a krční čepice. Žena, která byla krátce po porodu má také větší šanci na získání toxického šoku. A to se může stát pro muže a ženy, kteří byli vystaveni staph bakterie, zatímco zotavuje z operace, popálení, otevřené rány, nebo použití protetické pomůcky.

Více než třetina všech případů toxického šoku zapojit ženy do 19 let, a až 30% žen, kteří měli nemoc jej získat znovu. Pokud jste někdy měli toxického šoku, je třeba dávat pozor na příznaky, takže můžete získat okamžitou lékařskou péči.

Lidé, kteří zemřou na toxického šoku jsou zabiti odpovědi organismu na jedy zveřejněných staph bakterií. Většina lidí trpí hypotenzní šok, ve kterém srdce a plíce přestanou fungovat.

Pokud jste menstruovat a mají vysokou horečku se zvracením, zvláště pokud jste používali tampony, je nutné vyhledat lékařskou pomoc ihned. Pokud používáte tampónu, menstruační houbu, bránici nebo krční uzávěr, když onemocníte, odstraňte ji okamžitě, ještě před voláním svého lékaře.

Syndrom toxického šoku je způsoben jedem produkované bakterií Staphylococcus aureus. Tato bakterie je jedním z několika bakterií Staph, které způsobují kožní infekce u pacientů s popáleninami a hospitalizovaní pacienti, kteří měli operaci.