pochopení sklerodermie – diagnózy a léčby

Pokud si myslíte, že máte sklerodermie, informujte svého lékaře, jaké příznaky, které jste zaznamenali.

Ten může vypadat na prst pod mikroskopem k šeku na změny v drobných cév. Ty začnou mizet v rané fázi sklerodermie. Bude pravděpodobně trvat vzorek krve a poslat ho do laboratoře, aby zjistili, zda váš imunitní systém je v plné obrátky.

Lékař může také vzít malý vzorek vaší pokožky pro testování. Tomu se říká biopsie. Je to užitečné, protože sklerodermie může být těžké diagnostikovat.

Můžete získat léčbu, aby se příznaky cítit lépe a vzít léky, které pomáhají předcházet komplikacím, jako jsou vředy nebo poškození orgánů.

Léky pro sklerodermie

Kůže: Zkuste použít hydratační krémy nebo kortikosteroidy.

Kloubů nebo jiné bolesti: nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je aspirin, naproxen a ibuprofen, může pomoci. Lékař může předepsat kortikosteroidy pilulky, jako je prednison, snížit zánět.

Raynaudův fenomén: Tato silná reakce na chlad a stres ve svých rukou a nohou může způsobit jejich zbělají a bolest. Lékař vám může předepsat léky k relaxaci a otevřít cévy. Ty by mohly slyšet označován jako vasodilatátory.

Žaludeční potíže: Můžete si vzít léky na snížení žaludeční kyseliny a ovládacího pálení žáhy. Lékař může předepsat léky, které by posunuly jídlo prostřednictvím svého žaludku a střev. Může také zkusit antibiotika nebo speciální dietu.

problémy s ledvinami: Dalo by se vzít léky ke kontrole krevního tlaku. Jeden druh často používá, se nazývá inhibitor angiotensin-konvertujícího enzymu (ACE).

Systémová sklerodermie: Váš lékař Vám může předepsat léky, které potlačují imunitní systém, jako je mykofenolát, cyklofosfamid a methotrexát. Ačkoli tito nejsou schváleny pro sklerodermie, lékaři často předepisují jim pomoci.

At-home léčby, fyzikální léčba a chirurgie

Pokud máte Raynaudův fenomén, rukavice a teplé ponožky.

Protahování a fyzikální terapie může pomoci udržet klouby z těžko stane ohýbat. Zeptejte se svého lékaře doporučit fyzioterapeuta.

Většina lidí nepotřebuje operaci za jejich sklerodermie. Můžete ho potřebovat, pokud vaše ruce nebo klouby jsou špatně ohnuty, nebo opravit vážné kožní problémy nebo jizvy.

ZDROJE

Scleroderma nadace: “Co je Scleroderma?”

Národní institut artritidy a pohybového systému a kožních nemocí: “Leták na zdraví:. Sklerodermie”