Pochopení sezónní afektivní porucha (SAD) – diagnostika a léčba

deprese Trends

Pokud máte příznaky sezónní afektivní porucha (SAD), domluvte, které mají být hodnoceny psychiatrem, který má zkušenosti v léčbě SAD. Žádný laboratorní test existuje pro SAD, takže Diagnóza je stanovena na základě vaší anamnézy a symptomů. Onemocnění s podobnými příznaky, jako jsou snížená funkce štítné žlázy, hypoglykemie, chronických virových infekcí, a chronický únavový syndrom, je třeba vyloučit dříve, než se potvrdí SAD diagnózy. U dětí je třeba zvážit zneužívání a separační úzkost a dospívajících, zneužívání návykových látek a úzkostné poruchy je třeba vyloučit.

Nejúčinnější léčba SAD je světelná terapie, někdy v kombinaci s antidepresivy, psychoterapie (talk terapie), nebo obojí.

Světelná terapie, někdy nazývaný fototerapie, mohou být použity různými způsoby a může se použít různé typy světelných boxů, světelné clony, a lampy. Všechny jsou navrženy tak, aby v extra lehký pro oči. Zkontrolujte, zda světelný box odfiltruje škodlivé ultrafialové světlo.

V nejběžnější formou světelnou terapií, sedíte před světlo box, který obsahuje speciální fluorescenční světlo, pokrytou plastovou obrazovky k blokování ultrafialového záření na dobu v rozmezí od 15 minut do 1 1/2 hodiny denně. Umístíte krabičku na stůl nebo psací stůl, kde si můžete udělat papírování, číst, nebo telefonovat. Nemusíte se dívat přímo do světla.

Ostatní světelné zdroje obsahují větší krabice, které stojí na podlaze, hledí se světly připojeni a úsvitu simulátory – svítí naprogramovat tak, aby zapnout vaší posteli na zimní ráno před svítáním.

Světelné boxy lze zakoupit za několik set dolarů na speciálních obchodech nebo on-line. Odborníci varují před budovat svůj vlastní světelný box kvůli možnému poškození ultrafialovým světlem.

Světelná terapie je bezpečný a celkově dobře snášeny. Mezi méně významné nežádoucí účinky světelnou terapií zahrnují únavu očí, bolesti hlavy, podrážděnost, únava a nespavost.

Vzhledem k tomu, SAD je forma deprese, jsou používány mnoho různých typů antidepresiv. Antidepresivum Wellbutrin je jediný lék schválen FDA pro léčbu SAD. Jiná antidepresiva, jako jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), jako je Paxil a Prozac, jsou také často používány v léčbě SAD, a to buď samostatně nebo ve spojení se světelnou terapií.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání