pochopení leukémie – diagnózy a léčby

Vzhledem k tomu, mnoho typů leukémie nevykazují žádné zjevné příznaky na počátku onemocnění, může být leukémie diagnostikována náhodně při fyzické zkoušky, nebo v důsledku rutinní testování krve. Je-li osoba se objeví bledý, má zvětšené lymfatické uzliny, oteklé dásně, což je zvětšená játra nebo slezina, výrazné modřiny, krvácení, horečka, přetrvávající infekce, únavou nebo malou přesnou polohu vyrážku, by měl lékař podezření na leukémii. Krevní test ukazuje abnormální bílých krvinek může navrhnout diagnózu. K potvrzení diagnózy a identifikovat konkrétní typ leukémie, bude nutné provést test na leukemické buňky, DNA markerů a změny chromozomu v kostní dřeni biopsie jehlou a aspirace kostní dřeně z pánevní kosti.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy primární lymfom žaludku, není jméno, které očekává. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Zatímco hlášený výskyt leukémie příliš nezměnila od roku 1950, více lidí přežívají déle zejména díky pokrokům v chemoterapii. Dětské leukémie (3 ze 4 případů u dětí, je ALL), například, je jedním z nejvíce dramatických úspěchů léčbě rakoviny. Míra přežití pět let pro děti se všemi dnes vzrostl na cca 85%.

Pro akutní leukémie, bezprostředním cílem léčby je remise. Pacient podstupuje chemoterapii v nemocnici a zůstane v soukromém pokoji snížit riziko infekce. Vzhledem k tomu, pacienti akutní leukémií mají extrémně nízkým počtem zdravých krevních buněk, které jsou uvedeny krve a krevních transfúzí, aby pomohl zabránit nebo zastavit krvácení. Dostávají antibiotika pro prevenci nebo léčbu infekce. Léky pro řízení související s léčbou nežádoucí účinky jsou uvedeny také.

Lidé s akutní leukémií je pravděpodobné, že k dosažení remise při chemoterapii používat jako primární léčbu. Chcete-li zachovat nemoc pod kontrolou, budou pak obdrží konsolidační chemoterapii 1-4 měsíce, aby se zbavili všech zbývajících nádorových buněk.

Pacienti se všemi obdrží přerušované léčby obvykle po dobu až dvou let. Po získání úplné remise, u některých pacientů s akutní myeloidní leukémií (AML) může vyžadovat alogenní transplantaci kmenových buněk. To vyžaduje ochotného dárce s kompatibilním typu tkáně a genetických vlastnostech – nejlépe člena rodiny. Jiné zdroje dárců by mohlo zahrnovat uzavřeno nepříbuzného dárce nebo pupeční krev.