pochopení bodnutí hmyzem a pavoučí kousnutí – léčba

V případě bodnutí hmyzem a pavoučí kousnutí, které nejsou závažné, cílem léčby je prostě k úlevě od nepohodlí. V případě, že kousnutí nebo štípnutí způsobuje závažná reakce, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Vždy být jisti, tetanus očkování je v současné době.

Obecné bodnutí hmyzem: Nepohodlí mnoha hmyzem může být uklidňoval tím, kostky ledu, chladné žínku, calamine lotionu, pasty jedlé sody nebo over-the-counter kortikoidy masti. Pro komára či jiných menších soustech, platí calamine mléko; Černá vdova: Pokud si myslíte, že jste pokousal černé vdovy pavouka, vyhledejte lékařskou pomoc. Váš poskytovatel zdravotní péče může předepsat léky proti bolesti, léky na nevolnost a / nebo anti-úzkost lék pro svalové křeče. Antivenom mohou být také použity v některých případech; Koutník jedovatý: šířící se rána z Koutník jedovatý kousnutí je třeba chirurgicky vyčistit a opravit, i když není vždy zapotřebí chirurgický zákrok. Použít studené zábaly, ale neplatí led; Klíšťata: Pokud najdete klíště vložené do kůže, odstraňte ji opatrně bez jakéhokoli narušení celistvosti. Grip je v blízkosti hlavy s pinzetou nebo prsty v rukavicích a vytáhněte jemně a plynule. Kontaktujte svého lékaře a zjistit, jestli budete muset vzít lék, aby zabránil Lyme nemoc. Dávejte pozor na vyrážky, což může naznačovat lymskou nemoc, tularemii, recidivující horečka, Rocky Mountain skvrnitý tyfus nebo jinou nemoc. Pokud zjistíte, vyrážka, vyhledejte lékařskou péči; Scorpion žihadlo: Pro štíra žihadla, kontaktujte svého lékaře. Vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud příznaky jsou závažné. Můžete obdržet něco neutralizovat jedy nebo léky, aby zmírnit svalové křeče. FDA schválila Anascorp, léčba specificky pro scorpion žihadla; Mravenci: Některé úlevu od svědění puchýřky způsobené mravenci ohně se poskytuje anti-svědí smetany nebo namáčení do ledové vody.

ZDROJE

Tisková zpráva, FDA; University of Arkansas anthropod muzea Notes; CDC; Kalifornie Jed Control a University of California.

UpToDate.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.