pero-tie – přehled témat

Tongue -tie (ankyloglossia) je problém, který je přítomný při narození. To se stane, když je tkáň, která se váže na jazyk, aby ve spodní části ústí (lingvální frenulum) je příliš krátký. To může omezit pohyb jazyka.

Příčinou pero-tie není vždy znám. To může běžet v rodinách, nebo se mohou objevit u novorozenců, kteří mají jiné problémy, které mají vliv na ústa nebo obličej, jako je například rozštěp patra.

Mnoho dětí s jazykem-tie nemají příznaky. Tkáň buď táhne jak dítě roste, nebo dítě se přizpůsobí omezení jazyka. Ale některé děti s jazykem-tie mít

Lékař bude dělat fyzickou zkoušku z úst vašeho dítěte a požádat o jeho nebo její příznaky. Ve starší dítě nebo dospělý, může lékař kontrolovat tvar a pohyby jazyka.

Potíže aretací na prsou a sání matky. (Láhve krmené děti obvykle nemají problémy s podáváním, protože je snadné se dostat mléko z bradavky láhve .; mezery nebo mezer mezi předními dolních zubů problémy řeči, protože špička jazyka nemůže stoupat dostatečně vysoké aby se některé zvuky zřetelně, jako je například t, d, z, s, th, n a l; osobní či sociální problémy spojené s omezeným pohybem jazyka, jako je například problémy s čištěním jídla ze zubů s jazykem dítěte s jazykem. -tie může být dělal legraci z vrstevníky.

Pokud vaše dítě je mladší než 1 rok věku a má problémy s krmením, může lékař provést lékařský zákrok (frenotomy), aby pod lingvální frenulum. Pokud vaše dítě má jazyk-kravatu a krmí v pořádku, můžete si vybrat počkat a uvidíme, jestli jeho nebo její kulturní Frenulum se rozkládá na jeho vlastní.

Počkání a uvidíte, můžete také

Pokud pero-tie způsobuje problémy s řečí nebo osobní či sociální problémy, jak vaše dítě roste, může lékař provést frenuloplasty. V této operaci, doktor spony lingvální frenulum a uzavře ránu stehy. Lékař může také učit své dítě, jak se to dělá jazyk cviky pro zlepšení pohybu jazyku.

Některé děti nepotřebují léčbu, protože se přizpůsobí způsobu jejich jazyk je nebo problém bude lepší, jak rostou.

Promluvte si s laktační poradce, pokud máte prsu -feeding problémů; pokud vaše batole má problémy řeči konzultovat terapeuta řeči.