panenství ztratila, získané zkušenosti

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Ztratí panenství je jedním z nejhlubších zkušeností vyrůstala. I když to dostane hodně hrát v knih a filmů, je to málokdy předmětem vážného studia.

Se dvěma rychlých kariéry, batole, a další dítě na cestě, Meghan a Jeremy Wilker si nechat jejich manželství klesnout na dno svého seznamu úkolů. Může REDBOOK Láska Network expert Jane Greer, Ph.D., pomoci jim konečně čas na sebe navzájem; Meghan a Jeremy Wilker jsou oba na vrcholu jejich kariéry hry. Meghan, 32, provozuje společnost, která konstruuje webové stránky, a Jeremy, 38, nedávno zahájila dvě kategorie: jedna prodává fine-art tisk fotografií on-line, druhý je digitální fotografie …

Laura M. Carpenter, PhD, rozhovory s 33 žen a 28 mužů ve věku 18 až 35 let, o ztrátě panenství. Převážně heterosexuální skupina také gaye, lesby, bisexuálové, panny a znovuzrozený panen. Jsou zastoupeny různé rasové a etnické skupiny, zázemím sociální třídě a náboženské tradice. Pět byly ještě panny. Z její výzkum přišel knihu, Panenství Lost: Intimní portrét prvního sexuálního zážitků, ve kterém ona popisuje rámec pro pochopení toho, co panenství ztráta znamená pro lidi.

Skupina není zastoupena v Carpentera rozhovorů jsou mladí lidé, kteří berou slib čistoty. Jsou předmětem studie financované Národním institutem zdraví dítěte a vývoj člověka (NICHD) sexuální aktivity mezi dospívající, kteří zastavených abstinence až do manželství ve srovnání s teenagery, kteří neužívali takový slib.

I když to bylo tradičně koná že ztráta panenství nastal s první-time vaginální sex, že definice nemusí nutně platit pro gaye a lesby ani pro některé heterosexuály. Carpenter slyšel různé osobní definice z lidí, ona dotazovaných. Někteří považovali první orgasmus nebo první orální nebo anální sex být panenství ztráta. Lesbička, který nikdy neměl sex s mužem zvážit sama panna. Pak je tu kategorie nebo “-znovuzrozeni” “sekundární” panny – lidé, kteří přišli o panenství, ale později se zavazují žít v celibátu až do manželství.

Bez ohledu na to, jak jsou definovány zkušenosti, Carpenter říká, že její význam a dopad pocházet z nichž jeden ze tří metafor, které připojených k zážitku: jako dar, jako stigma, nebo jako rituál.