Otázky virus západonilské horečky odpověděl

 Má odpovědi na některé běžné otázky o viru západonilské horečky.

Lidé se virus západonilské horečky od kousnutí komára, který přivádí na infikovaného ptáka. Komáři nemůže přenášet virus z jedné osoby na druhou.

Je také možné se dostat virus západonilské horečky od krevní transfúze nebo transplantace orgánů od infikovaného dárce. Vzhledem k tomu, všechna krev daroval v USA je testována na virus, prokrvení v této zemi je považováno za bezpečné.

Čtyři z pěti lidí nakažených virem West Nile nemají žádné příznaky. Některé z těchto lidí se může vyvinout přetrvávající infekce, které by mohly způsobit problémy let později. Ale většina se stanou imunní vůči viru a nikdy dostat West Nile nemoc.

Jeden z pěti infekce má za následek západonilské horečky. Jakmile považován za relativně mírné onemocnění, CDC nyní říká, že lidé s západonilské horečky může být docela špatně na poměrně dlouhou dobu.

Příznaky západonilské horečky patří

V jednom v každé 150 infekcí, virus se dostane do mozku (encefalitida) nebo do tkáně pokrývající mozek a míchu (meningitida). To je to, co CDC nazývá “neuroinvasive” West Nile nemoc.

Asi 10% lidí, kteří dostanou West Nile encefalitidu nebo meningitidu kostkou West Nile. Většina lidí s neuroinvasive chorobou mají buď encefalitidy nebo obě encefalitidy a meningitidy. Asi 25% až 35% get meningitida pouze.

Příznaky West Nile meningitidy patří

Příznaky West Nile encefalitidy zahrnují

Někteří lidé s infekcí West Nile zeslábne nebo paralyzována v jedné nebo více končetin. Dvě třetiny těchto lidí jsou ponechány s trvalým slabost nebo ochrnutí. To zatím není jasné, jaké procento lidí s neuroinvasive západonilské nemoci dostat tento syndrom, známý jako West Nile poliomyelitidě.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.