Možnosti léčby pro alergie vyvolána astmatem

Pokud jste jedním z milionů mnoha lidí na světě s alergickým astmatem, může léčba pomůže žít plný a aktivní život.

Ty pracují rychle a jsou obvykle první lék lékař vám dá použít pro astmatický záchvat. Každý, kdo má astma by měl mít krátkodobě působící bronchodilatancia.

Jsou to často nazýván záchranné inhalátory, protože přicházejí v malém inhalátoru, který nosíte s sebou a obláčku, když máte příznaky. Účinek trvá 4-6 hodin.

Pracují otevíráním, nebo dilatační, dýchacích cest v plicích. Záchranné léky zahrnují albuterol, levalbuterol (Xopenex) a pirbuterol (Maxair).

Pokud váš lékař myslí, že jste pomocí svého záchranného inhalátor příliš často, je to znamení vaše astma není pod kontrolou. Možná budete muset brát léky, jako je IKS každý den.

Nádechu tyto léky prostřednictvím přenosného zařízení. Fungují tak, že snižování zánět dýchacích cest, plic.

Říká se jim “správcem” léky, protože pomáhají kontrolovat astmatu po delší dobu. Tyto léky mohou pomoci udržet vaše plíce pracovat lépe po budoucích astmatických záchvatů. Vy pravděpodobně nebudete potřebovat záchrannou inhalátor tolik jeden.

Dlouhodobě působící bronchodilatátory jsou dalším typem léků regulátoru. Fungují jako záchranné inhalátory, ale účinky trvají déle, obvykle asi 12 hodin. Pravidelně používat dvakrát denně.

Byste měli používat pouze je spolu s IKS a nikdy jako jediný lék k léčbě astmatu.

Montelukast (Singulair), zafirlukast (Accolate), a zileuton (Zyflo) jsou pilulky, které pomáhají dlouhodobě pod kontrolou astmatu.

Tyto léky vypnout účinky molekul zvané leukotrieny, které vyvolávají zánět v dýchacích cestách.

da; Noc

Prednison je společný steroid používá lidí, jejichž záchranné inhalátor nepomůže dostatečně, když mají těžkou astmatický záchvat. Je to obvykle užívá ve formě tablet. Funguje to zmírněním zánětu, který způsobuje vážné příznaky.

Měli byste používat steroidy pouze tehdy, když je budete potřebovat, protože mohou způsobit vážné nežádoucí účinky, pokud užíváte vysoké dávky po dlouhou dobu.

Omalizumab (Xolair) je obvykle krajním léky pro lidi s těžkým alergickým astmatem, která nemá jít pryč a není ovládána s jinou léčbou. To zabraňuje buňkám v těle od nástupu do zánětlivého procesu a dělá vám méně citlivé na svých spouští.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované