možnosti léčby Dupuytrenovy kontraktury

Léčba Dupuytrenova kontraktura závisí na závažnosti vašeho stavu. V průběhu Dupuytrenovy choroby, vazivové tkáně v dlani houstne a napne. To způsobí, že jeden nebo více prstů postupně tuhne, zatáčky, a ztrácí pružnost.

Cílem léčby Dupuytrenovy je zmírnit příznaky a postižení způsobených nemocí. V této době však neexistuje žádná léčba zastavit Dupuytrenova kontraktura z zhoršuje.

U některých lidí tento stav může pomalu postupovat a to může nikdy být horší než trochu kusovosti v dlani. Jednoduchý vyčkávací přístup může být vše, co je nezbytné, pokud váš Dupuytrenovou je mírné a nemá vliv na váš každodenní život.

Pro více progresivních případech bude váš lékař diskutovat o nejlepších léčebných možností pro vás. Ty budou záviset na jevišti a vzoru svého onemocnění, vliv to má ve svých každodenních činnostech, a vaše celkové zdraví.

Nonsurgical léčby jsou často doporučuje v raných fázích Dupuytrenovy nebo navíc k chirurgickému zákroku. I když byla studována řada nonsurgical ošetření, pouze malý počet ukázaly výhody.

Stretchin; Odborníci mohou doporučit rozkládající se na nejmírnější formy Dupuytrenovy. Kromě toho, protahování může být použit spolu s jinými typy léčby. Je důležité pracovat se svým lékařem na libovolném roztahování programu.

Steroidní injekce; Tyto silné protizánětlivé léky, při injekci do Dupuytrenovy uzlík, mohou být užitečné. Často se však několik injekcí jsou nezbytné. Steroidní injekce může zmenšit velikost uzliny časně v průběhu onemocnění, ale jsou méně účinné v pozdějších fázích Dupuytrenovy, když je tvořen více zahuštěný tkáně. Steroidní injekce může pomoci ke snížení progrese stavu, ale nepomůže narovnat prsty, pokud již máte kontrakturu.

Enzym Injection; Pokud je váš prst je již ohnuté, může lékař doporučit Xiaflex, směs enzymů, které se vstřikuje do postižené oblasti rozbít tvrdou tkáň. Lék uvolní tkáně. V případě, že kontrakce je stále přítomen na následující den, Váš lékař natáhnout prst a pokusit se narovnat. Injekce se podávají v ordinaci lékaře a mohou být použity jako alternativa k operaci. Lékař bude rovněž doporučují určité protahovací cvičení po injekci.