močová inkontinence po léčbě rakoviny prostaty nebo operaci prostaty

Inkontinenční / OAB Trends

Inkontinence moči, nebo ztráta schopnosti ovládat močení, je běžné u mužů, kteří podstoupili chirurgický zákrok nebo ozařování pro rakovinu prostaty. Měli byste se připravit na tuto možnost a pochopit, že na chvíli, alespoň, močové inkontinence mohou komplikovat život.

Existují různé typy močové inkontinence a různým stupněm závažnosti. Někteří muži driblovat moči, zatímco jiní budou mít celkový únik. Únik moči se proti kašli, kýchání nebo smích, se nazývá stresová inkontinence a je nejčastějším typem moči svodové muži, kteří po operaci prostaty. Na druhé straně, že je třeba často močení s epizodami úniku je typ vidět nejčastěji po ozařování. Lékaři i nadále zlepšovat léčby rakoviny prostaty ke snížení pooperačních a post-radiační inkontinence.

Intersticiální cystitida (IC), často volal syndrom bolestivého močového měchýře, je ošemetná stav. Je těžké diagnostikovat, a ačkoli léčba může usnadnit život s ním lepší, neexistuje žádný lék; Vzhledem k tomu, IC má takovou širokou škálu příznaků a závažnosti, většina odborníci se domnívají, že to může být několik nemocí. Pokud máte močových bolest, která trvá déle než 6 týdnů a není způsobeno jinými podmínkami, jako jsou infekce nebo ledvinových kamenů, můžete mít IC; Bez ohledu na to, jak se jmenuje, intersticiální cystitida příznaky …

Je dobré vědět něco o tom, jak močový měchýř má moč. Je-li moč vyprázdněna do měchýře od ledvin, je uložen v močovém měchýři, dokud nebudete mít potřebu močit. Močový měchýř je dutý, svalnatý, bublinu ve tvaru varhany. Moč proudí z močového měchýře, a opouští tělo přes trubku s názvem močové trubice. Močení stane, když se svaly ve stěně smlouvy močového měchýře, nutit moč z močového měchýře. Ve stejné době, svaly, které obklopují močovou trubici uvolnit a umožnit průtok moči. Prostata obklopuje močovou trubici. Vzhledem k tomu, zvětšenou prostatou mohou ucpat močovou trubici, může to způsobit zadržování močení nebo jiné problémy s močením.

Odstranění prostatu přes chirurgii nebo ničit to prostřednictvím záření (buď s externím paprskem nebo s radioaktivními osiva implantáty) narušuje způsob, jakým močového měchýře u kterého je moč, a může mít za následek únik moči. Záření může snížit kapacitu močového měchýře a způsobit křeče, které nutí moč ven. Chirurgie může občas dojít k poškození nervů, které pomáhají funkci kontrola močového měchýře.

Při demontáži prostaty, lékaři snaží se ušetřit oblasti kolem močového měchýře a svěrače svaly kolem močové trubice, což omezuje poškození svěrače. Lékaři také doladit proces uvádění radioaktivních semen implantáty, pomocí sofistikovaných počítačových projekcí, které umožňují semena zničit prostaty a zároveň omezit poškození močového měchýře.

Přesto v tomto bodě, každý muž, který prochází zářením nebo chirurgický zákrok k léčbě rakoviny prostaty by měli očekávat vyvinout nějaké problémy s močovým kontrolou. U novějších technik, někteří lidé budou mít jen dočasné potíže s řízením jejich moč, a mnozí budou znovu získat plnou kontrolu nad svým močovým měchýřem v čase.