léčí symptomy menopauzy: vaginální suchost, návaly horka a další

Existuje celá řada různých léčebných možností, aby zvážila, pokud jste trpí symptomy menopauzy.

Vzhledem k tomu, že jste v poslední době byl diagnostikován s menopauzou, zeptejte se svého lékaře tyto otázky na své příští návštěvě; 1. Co, pokud vůbec, léčba musím pro menopauze; 2. Je hormonální substituční terapie pro mě ta pravá? Jaké jsou vedlejší účinky, a jak mohu vypořádat se s nimi; 3. Jak menopauza ovlivňuje můj sexuální život; 4. Jak menopauza ovlivňuje ostatní choroby nebo stavy mám; 5. Má menopauza zvýšit svou riziko pro jiné podmínky? Jaké jsou výsledky zkoušek nebo projekce Měl jsem teď, a jak často; 6 ….

Pro vaginální suchost, zvlhčovače a nonestrogen maziv, jako KY želé, Replens a Astroglide jsou k dispozici.

Více zde o udržení zdravého životního stylu po menopauze.

Léků na předpis. Léčba estrogenem a progesteronem, nazvaný kombinace hormonální substituční terapie (HRT), může být předepsán pro ženy, které stále mají své dělohy, pokud mají středně těžkými až těžkými příznaky menopauzy. Estrogen sám je předepsaný režim pro ženy, které měly hysterektomii (již mají své dělohy).

V minulosti, HRT se často doporučuje k léčbě příznaků menopauzy, jakož prevenci osteoporózy a onemocnění srdce. Velká studie známý jako Health Initiative žen (WHI) vrhnout nové světlo na to, jak je zobrazeno HRT.

Podle WHI výsledků studie, kombinace HRT zvyšuje riziko srdečních onemocnění, rakoviny prsu, krevní sraženiny, a mrtvice. Bylo zjištěno pouze samotný estrogen zvyšovat riziko vzniku krevních sraženin a mrtvice, ale nezvýšil ženské šanci dostat rakovinu prsu nebo srdeční choroby. Ačkoli WHI studie zjistila zvýšené riziko srdečních onemocnění u žen užívajících kombinovanou HST, novější studie naznačuje, tento nález nemusí být relevantní pro všechny ženy po menopauze.

Studie zveřejněná v 5.3.2008, vydání časopisu Journal of Medical Association informoval o WHI účastníkům tři roky poté, co se zastavil kombinace HRT terapii. Vědci zjistili, že “mnoho zdravotních účinků hormonů, jako je zvýšené riziko srdečních onemocnění se zmenšil, ale celková rizika, včetně rizika mrtvice, krevní sraženiny a rakovina, zůstávají vysoké.” Tato studie také k závěru, že zvýšené riziko rakoviny prsu se zdá prodlévat a “jiné účinky kombinované hormonů, jako je například sníženým rizikem rakoviny tlustého střeva a kyčle, také zastavil, když léčba ukončena.