léčení fibromyalgie s Cymbalta: vedlejší účinky, výhody

fibromyalgie Trends

Fibromyalgie je matoucí a často zakázání porucha, která postihuje miliony mnoho lidí na světě. Nicméně, nové léčby nabízejí naději pro ty, kteří žijí s bolestí fibromyalgie. Cymbalta je lék schválen pro správu jedinečných příznaky fibromyalgie. Je to lék pro vás to pravé? Zde je to, co potřebujete vědět, od klady a zápory, kdo by měl – a neměla by – brát tuto drogu.

Cymbalta (duloxetin) je antidepresivum používá k léčbě fibromyalgie. Fibromyalgie je chronické onemocnění, které způsobuje rozšířené bolesti svalů a bolestivost, poruchy spánku, a ohromující únavu.

Cymbalta patří do skupiny léků nazývaných serotonin a norepinefrin reuptake inhibitory (SNRI). FDA schválila již Cymbalta pro léčbu deprese, generalizované úzkostné poruchy, a diabetické periferní neuropatické bolesti. Agentura schválený Cymbalta pro správu fibromyalgie u dospělých v červnu 2008.

Podobný léky, nazvaný savella (milnacipran) získal schválení FDA na začátku roku 2009.

Vědci nejsou přesně jistý, jak Cymbalta napomáhá tomu, aby pacienti s fibromyalgií cítit Bette; Samotný fibromyalgie je špatně pochopen. Mnozí věří, že bolest je v důsledku změn v nervovém systému, které způsobují nervové buňky vypálit příliš mnoho signálů podél drah bolesti. To dělá člověka příliš citlivý k věcem, které by za normálních okolností neměly být bolestivé.

Výzkumníci si myslí, že Cymbalta pomáhá uklidnit tyto signály bolesti zvýšením úrovně dvou přirozeně se vyskytujících látek nazývaných serotonin a noradrenalin. Tyto látky, které se nacházejí v mozku a jiných částí nervového systému, mohou mít vliv na náladu a předpokládá se, že pomáhají kontrolovat a potlačit pocity bolesti. Cymbalta a další SNRI blok serotoninu a noradrenalinu z buněk při opětovném vstupu, a tudíž zvýšit hladiny těchto látek. Tento proces se předpokládá, že zlepšení nálady a zmírnění bolesti u pacientů s fibromyalgií.

Cymbalta je tobolka, že budete mít ústy jednou denně. Doporučená dávka je 60 miligramů denně. Nicméně, Váš lékař bude pravděpodobně ti vzít 30 miligramů denně po dobu prvního týdne, před zvýšením vás na plnou dávku. Je důležité mít na paměti, že neexistuje žádný důkaz o tom, že užívání více než 60 miligramů denně bude dále snižovat bolest. Ve skutečnosti, tím se zvyšuje vaše šance na vedlejších účinků.