léčení diabetické neuropatie (diabetes bolesti nervů)

Pokud máte cukrovku, už možná zažili bolest nervů zvaného diabetická neuropatie. Pokud tomu tak je, diabetická neuropatie léčba je důležitá.

Některé příznaky jsou zřejmé: bolest v nohou. Ale jemnější příznaky neuropatie jsou stejně důležité pro všimnout – a léčit.

“Ptáme se, zda jsou lidé mající neobvyklé brnění nebo necitlivost,” říká Dace L. Trence, MD, endokrinolog a ředitel Centra Diabetes Care na University of Washington Medical Center v Seattlu. Tyto příznaky jsou náznaky možného poškození nervů, a jsou stejně důležité jako bolest nervů.

bolesti nervů a poškození ve vašich rukou a nohou se nazývá periferní neuropatie. Ale diabetické poškození nervů může být viníkem celé řadě dalších problémů – od erektilní dysfunkce k diabetické průjmy.

Dobrou zprávou? Přísná kontrola glukózy může pomoci snížit riziko komplikací, jako je diabetická neuropatie, říká Diabetes Association (ADA). Poškození nervů způsobené cukrovkou obvykle dochází v průběhu let a je vzhledem k delší vysoké hladiny cukru v krvi, stejně jako na dalších faktorech. Vše, co jste již dělá, jak spravovat své diabetes půjde dlouhou cestu směrem k řízení diabetická neuropatie a ochraně zdraví vašich nervů.

Krok 1: Get Your hladina cukru v krvi Podle CONTRO; Odborníci se shodují: prvním krokem v léčbě diabetické bolesti nervů, je, aby vaše hladiny glukózy pod kontrolou. Zde jsou nejúčinnější taktiky, které vám pomohou.

Použijte svůj glukózy metr; Jak dobře jste skutečně byli – upřímně – s kontrolou svůj glukózy v krvi po celý den, jak Vám lékař doporučil? Zavázat se těchto minimálních dob – a zvážit kontrolu častěji. “Navrhujeme, aby lidé získat lepší přehled o tom, co se děje s jejich hladiny krevního cukru po celý den,” říká Trence. “Někdy, které mohou být užitečné, a to zejména v případě, že osoba nebyla kontrola, které často.

Seznamte svůj cíl; Zatímco cíle glukózy v krvi jednotlivec se může lišit, Národní Diabetes informační Clearinghouse (NDIC) uvádí tyto obecné pokyny

Lékař může mít radil různá čísla pro vás na základě vašich příznaků nervové bolesti a dalších komplikací diabetu. Vždy dodržujte konkrétní pokyny svého lékaře na branku glukózy, která je pro vás to pravé.

Jíst správné; Dieta, která pomáhá léčit bolesti nervů, je opravdu žádný jiný než dobrý, healt hy, vyvážený zemřít t, říká Trence. “Důraz je opravdu na kontrole cukru v krvi,” říká. Dobrá strava nastiňuje, co jíst, když k jídlu, kolik jíst, a umožňuje zdravé svačiny. I když to není vždy snadné sledovat vše, co jíst, pamatujte, že každé sousto se počítá, pokud jde o dobrou kontrolu glukózy.

Buďte aktivní a cvičení; Konečným cílem? Snažte se být aktivní po dobu 30 minut po většinu dní. Cvičení pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, takže je to nepřímý způsob, jak pomoci zvládnout cukrovku komplikace, jako je bolest nervů – a pomáhají udržet tlak a krevní hladiny tuků v krvi pod kontrolou. Ujistěte se, že mluvit se svým lékařem před zahájením cvičebního programu. High Impact cvičení nemusí být pro vás to pravé, pokud jste ztratili pocit v nohou.

před jídlem: 90 – 130 mg / den; 1 až 2 hodiny po začátku jídla: méně než 180 mg / dl

Ale je tu určitá flexibilita v tom, co se počítá jako cvičení – a můžete začít s jednoduchými věcmi. “Neparkujte [svůj vůz] hned u dveří,” říká Trence. “Park nejvzdálenější ven a chodit. Používejte po schodech, když můžete. Ujistěte se, že potraviny jsou baleny v několika pytlích, protože to znamená více cest z auta.

Udělejte si test A1c; To je klíčový double-kontrola, spolu s glukometru, který ukazuje, zda jste kontrolu hladiny cukru v krvi v průběhu času. Test A1c je jednoduchý krevní test, který měří průměrnou množství glukózy v krvi za předchozí dva až tři měsíce, a NDIC doporučuje ji užívat alespoň dvakrát ročně. Ale můžete to udělat častěji. “Většina z nás jsou opravdu věřit, že to by mělo být provedeno každé 3 až 4 měsíce,” říká Trence. “Je to taková silná kus informací, které mají doplnit pacientovy vlastní hladina cukru v krvi.

Přísná kontrola hladiny cukru v krvi znamená průměrnou úroveň A1c méně než 7%. Pokud jsou vaše výsledky testu jsou vyšší než 8%, možná budete chtít, aby přehodnotila – a poradit se svým lékařem – jak jste spravuje vaše Diabet es. A1c vyšší než 7% znamená, že máte větší šanci na oční choroby, onemocnění ledvin a poškození nervů.

Vezměme si diabetu léky; Někdy se hladina cukru v krvi prostě nebylo dosaženo cíle, který je ideální, “říká Trence,” takže jsme přejít terapie získat lepší kontrolu. “Vedlejším přínosem může být úleva od bolesti nervů. V nedávné studii Diabetes Care, publikoval ADA, lidé, kteří používají inzulínové injekce za přísné kontroly glukózy byly méně pravděpodobné, že si neuropatie. a ti, na intenzivním režimem inzulinové 3 nebo vícekrát za den snižuje jejich šance na mravenčení, pálení a další příznaky neuropatie o 64% – významná výhoda.

Je vaše diabetes ti uvedení v vyšším rizikem?