léčení bipolární deprese s léky a terapie

Léčba bipolární deprese má za sebou dlouhou cestu od dob (ne tak dávno), kdy byli pacienti vzhledem k tomu, sedativa a léky s mnoha vedlejšími účinky. Dnes náladu stabilizující léky jsou oporou pro léčbu bipolární poruchou. Lékař může předepsat lithium, což je lék antimanická nebo antipsychotický lék – nebo kombinaci obojího – s cílem zmírnit příznaky deprese bez spuštění manické epizody.

Změny ve spánku, které trvají déle než dva týdny, nebo zasahovat do vašeho života může ukazovat na základové podmínky. Samozřejmě, že mnoho věcí, které mohou přispívat ke spánku problémy. Zde je to, co potřebujete vědět o mnoho spojení mezi bipolární poruchou a spát a co můžete udělat pro zlepšení spánku.

Lithium a antikonvulziva lamotriginu a valproátu jsou stabilizátory nálady, které se někdy používají “off-label” jako přípravky na léčbu bipolární deprese, ačkoli žádný z nich byla založena jako FDA-schválené první linii léčby u bipolární deprese. Po mnoho let, psychiatři tradičně přidal antidepresivum na stabilizátor nálady v případě, že stabilizátor nálady sám je ineffectiv; Nicméně, výzkum ukazuje, že antidepresiva jsou často nejsou účinné k léčbě bipolární deprese.

Lék nálada-stabilizující pracuje na zlepšení sociální interakce, nálady a chování a je vhodný pro jak pro léčbu a prevenci bipolární nálady států, které kolísají od minim deprese až po maxima hypománie nebo mánie. Podle psychiatrické asociace (APA), lithium, lamotrigin, valproát, karbamazepin, a nejvíce atypické antipsychotické léky jsou schváleny FDA pro léčbu jeden (nebo více) fází bipolární poruchou.

U některých pacientů s bipolární poruchou, stabilizátor nálady, může být vše, co je potřeba k modulaci depresivní náladu. Nicméně, v bipolárních pacientů, kteří nereagují na jeden stabilizátor nálady, další stabilizátor nálady nebo atypickými antipsychotiky se někdy přidává do léčebného režimu.

I když antidepresiva jsou účinné léčby pro lidi s velkou depresivní (unipolární) poruchou, antidepresiva nejsou vždy tak účinná pro bipolární deprese, a obecně by neměl být podáván samotný (monoterapie) u lidí s bipolární poruchou I. typu. Pokud jsou antidepresiva podávat samostatně na někoho s bipolární poruchou, je tu riziko, droga mohly vznítit manické epizody u některých pacientů. S tímto vědomím, že většina lékařů se může vyhnout použití antidepresiva v monoterapii k bipolární deprese.