léčbu idiopatické plicní fibrózy: drogy, oxygenoterapie, plicní rehabilitaci a další

Pokud máte idiopatické plicní fibrózy (IPF), můžete udělat spoustu věcí, které vám pomohou cítit se lépe. Ať už máte suchý kašel nebo pocit dechové nedostatečnosti může léčba udělat velký rozdíl. Neexistuje žádný lék, ale léky a jiné druhy terapie může zmírnit vaše příznaky a aby váš život jednodušší.

Chronická obstrukční plicní nemoc (COPD) je plicní onemocnění způsobená hlavně kouřením. Můžete také dostat z dlouhodobého vystavení znečištění ovzduší, prach a chemické výpary. To způsobuje dýchací cesty v plicích roznítit a zahustíme; Budete mít potíže s dýcháním a budete kašel často, nebo vykašlávání hlenu. Pravděpodobně budete pískoty hodně, a ty by mohly cítit unavený po celou dobu. Vaše rty nebo nehty by mohlo zmodrá z důvodu nedostatku kyslíku; Ale lékař má způsoby, jak spravovat svůj onemocnění a …

Možnosti, které pick závisí na vašich konkrétních příznaků, celkový zdravotní stav a věk. Promluvte si se svým lékařem, aby vymyslet nejlepší plán, takže si můžete vychutnat svůj život a zůstat aktivní.

Dva léky mohou pomoci zabránit nové jizvy z tváření v plicích, což je příčinou vašich dýchacích potíží.

Nintedanib (Ofev) a pirfenidon (přípravek Esbriet) blokují proces ve vašem těle, které vede k jizvení plic. Mohou udržet IPF z zhoršuje a může vám pomoci lépe dýchat.

Jiné léky bojovat proti zánětu, který vám dává pocit nevolnosti nebo způsobuje zjizvení. Lékař může navrhnout

Léky mohou léčit jizvy IPF nebo příznaky, ale můžete dělat jiné věci dýchat lépe a získat více energie.

Oxygenoterapie. To vám pomůže cítit méně dech, takže můžete zůstat aktivní. Budete nosit malý, lehký tank kyslík s vámi a dýchat přes malou trubku do nosu.

Plicní rehabilitace. Děláte cvičení pomáhá dýchání a vybudovat svou sílu.

Váš terapeut vám může dát tipy na zdravou výživu, takže si udržet hladinu hmotnosti a energetické nahoru. On může také ukázat vám, jak ušetřit energii, když ji nejvíce potřebují.

Pokud je váš IPF zjizvení je závažný, lékař může navrhnout transplantaci plic. Většina lidí si myslet jen na tom to, pokud ostatní léky nefungují.