Léčba – nádory hypofýzy

Mnoho nádorů hypofýzy nevyžaduje léčbu. Léčba ty, které závisí na typu nádoru, jeho velikost a do jaké míry se rozrostla do mozku. Váš věk a celkový zdravotní stav jsou také faktory.

Chirurgie

Endoskopická chirurgie transnazální transfenoidální

Léčba zahrnuje tým lékařských odborníků, případně včetně mozkového chirurga (neurochirurg), endokrinní systém specialista (endokrinologa) a radiační onkolog. Lékaři obecně používají chirurgie, radiační terapie a léky, a to buď samostatně nebo v kombinaci, k léčbě nádoru hypofýzy a vrátit produkci hormonů na normální úroveň.

V transnazální transsfenoidální endoskopické chirurgii, chirurgický nástroj, je umístěna přes nosní dírky a po boku nosní přepážky pro přístup nádor hypofýzy.

Endoskopická chirurgie transnazální transfenoidální

Chirurgické odstranění nádoru hypofýzy je obvykle nutná v případě, že nádor je tlačí na zrakové nervy, nebo v případě, že nádor je nadprodukci určité hormony. Úspěch operace závisí na typu nádoru, jeho umístění, jeho velikost a zda nádor napadl okolní tkáně. Dva hlavní operační techniky pro léčbu nádorů hypofýzy jsou

radiační léčba

Radiační terapie používá vysoce energetické rentgenové záření k ničení nádorů. To může být používáno po operaci nebo samostatně, pokud operace není možné. Radiační terapie může být prospěšné, pokud tumor přetrvává nebo se vrací po operaci a způsobí příznaky a symptomy, které léky nezbavují. Metody radiační terapii zahrnují

léky

terapie protonového svazku. Další možností záření, tento typ využívá kladně nabité ionty (protony) spíše než rentgeny. Na rozdíl od rentgenových paprsků, protonové paprsky zastaví po uvolnění jejich energie v rámci svého cíle. Nosníky mohou být jemně regulovat a může být použit na nádory s menším rizikem pro zdravých tkání. Tento typ terapie vyžaduje speciální vybavení a není široce dostupné.

Nahrazení hormonů hypofýzy

Výhody těchto forem radiační terapie často nejsou bezprostřední a může trvat měsíce nebo roky, aby byly plně účinné. Radiační onkolog zhodnotí Váš zdravotní stav a diskutovat o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností s vámi.

bdělé čekání

Léčba léky může pomoci blokovat nadbytečnou hormonu a někdy zmenšit určitých typů nádorů hypofýzy

Růstový hormon-vylučovat nádory. Dva druhy léků, jsou k dispozici pro tyto typy nádorů hypofýzy a jsou zvláště užitečné, pokud operace byl neúspěšný při normalizaci produkce růstového hormonu. Jeden typ léků známých jako analogů somatostatinu (Sandostatin, SOMATULINE Depot, ostatní) způsobí pokles produkce růstového hormonu a může zmenšit nádor. Ty jsou dány injekcí, obvykle jednou za 4 týdny.

Tyto léky mohou vyvolat nežádoucí účinky, jako je nevolnost, zvracení, průjem, bolesti břicha, závratě, bolesti hlavy a bolesti v místě injekce. Mnoho z těchto nežádoucích účinků zlepšit nebo dokonce jít pryč s časem. Mohou být také příčinou žlučové kameny a může zhoršit diabetes mellitus.

Druhý typ léků, pegvisomant (SOMAVERT), blokuje účinek nadbytku růstového hormonu v těle. Tento lék, daný injekcí denně, může způsobit poškození jater u některých lidí.

Pokud je nádor hypofýzy nebo chirurgický zákrok, aby jej odstranit snižuje produkci hormonů, budete pravděpodobně muset vzít náhradní hormony udržovat normální hladinu hormonů. Někteří lidé, kteří mají ozařováním také potřebují hormonu hypofýzy vyměnit.

V pozorné vyčkávání – také známý jako pozorování, vyčkávací terapie nebo odložených terapie – co byste mohli potřebovat pravidelné Následné testy zjistit, zda váš nádor roste. To by mohla být možnost, pokud váš nádor není příčinou příznaky.

Mnoho lidí s nádory hypofýzy normálně fungovat bez léčby v případě, že nádor není způsobuje další problémy. Pokud jste mladší, bdělé čekání může být volbou, pokud budete akceptovat případné změně nebo pěstování v průběhu sledovaného období, případně vyžadující léčbu váš nádor. Vy a váš lékař může zvážit riziko příznaků rozvojových oproti léčbě.