léčba chronické myeloidní leukemie: TKI, imunoterapie, chemoterapie, a další

Existuje mnoho způsobů, jak k léčbě chronické myeloidní leukemie (CML), které mohou pomoci přinést nemoc pod kontrolou. Chcete-li najít nejlepší právě pro vás, budete úzce spolupracovat s odborníkem nazývá hematolog-onkolog, doktor se speciální školení v krevních onemocnění, jako je leukémie.

Toto doplňkové a alternativní medicíny (CAM) souhrnné informace poskytuje přehled o využití ostropestřce jako léčba a mimořádným prostředkem pro lidi s rakovinou; Souhrn obsahuje stručnou historii ostropestřce mariánského, přezkoumání laboratorních studiích a klinických studiích a popis nežádoucích účinků spojených s užíváním ostropestřce mariánského; Tento přehled obsahuje následující klíč informatio; Ostropestřec mariánský je rostlina, jejíž plody a semena byly použity pro více než 2000 let …

Váš lékař rozhodne o léčebném plánu založeného na stádiu nemoci. Bude pravděpodobně začít tě s typem drogy zvané inhibitor tyrosinkinázy (TKI). Blokuje protein nazývaný tyrosin kinázy, který je vyroben genu BCR-ABL a hraje roli v růstu abnormálních krvinek.

Lékař bude pravděpodobně předepíše TKI jako je

Většina lidí získat rychlou odezvu z těchto léků. Lékař bude pravděpodobně víte během 3 až 6 měsíců, pokud Vaše léčba funguje.

Můžete jít do “odpuštění”, zatímco vy se TKI. To znamená, že abnormální gen je již v buňkách. To neznamená, že jste vyléčen, ale vaše CML je nyní pod kontrolou.

Vždy informujte svého lékaře o jakýchkoli nových příznaků. Některé nežádoucí účinky, které byste mohli mít z TKI jsou

Lékař bude nastaveno několik cílů, aby mu pomohl zjistit, zda vaše léčba dělá svou práci. Například, bude se dívat vidět, že máte

I když budete mít TKI, dostanete pravidelné krevní testy, včetně

Typický plán pro testování může vypadat nějak takhle