Léčba – Charcot-Marie-Tooth

léky

Terapie

Chirurgie

Potenciální budoucí léčby

Neexistuje žádný lék na Charcot-Marie-Tooth choroby. Ale nemoc obvykle postupuje pomalu, a to nemá vliv na očekávanou délku života.

Tam jsou některé úpravy, které vám pomohou spravovat Charcot-Marie-Tooth choroby.

Charcot-Marie-Tooth choroba může někdy způsobit bolesti způsobené svalovými křečemi nebo poškození nervů. Pokud bolest je otázka pro vás, předpis léky proti bolesti může pomoci ovládat vaše bolest.

Ortopedické přístroje. Mnoho lidí s Charcot-Marie-Tooth choroby vyžadují pomoc některých ortopedických přístrojů pro udržení každodenní mobilitu a aby nedošlo ke zranění. Noha a kotník šle nebo dlahy lze zajistit stabilitu při chůzi a chůzi do schodů.

Vezměme si boty nebo high-top boty pro další podporu kotníku. Zakázkové boty nebo vložky do bot může zlepšit svou chůzi. Vezměme si palec dlahy, pokud máte ruku slabost a problémy s uchopení a držení věci.

Pokud se noha deformity jsou závažné, korekční noha chirurgie může pomoci zmírnit bolest a zlepšit svou schopnost chodit. Chirurgie nemůže zlepšit slabost nebo ztrátu citlivosti.

Výzkumníci zkoumají celou řadu možných léčebných postupů, které mohou jeden den léčí Charcot-Marie-Tooth choroby. Potenciální terapie zahrnují léky a při postupech in vitro, které mohou pomoci zabránit přenosu onemocnění na budoucí generace.