Křečové žíly-zkoušky a testy

Mezi nejdůležitější nástroje v diagnostice křečových žil jsou fyzikální vyšetření a anamnézu. Křečové žíly jsou obvykle diagnostikována na základě jejich vzhledu, a nejsou potřeba žádné další speciální testy k potvrzení diagnózy.

Duplex Doppler ultrazvuk je nejběžněji používaným neinvazivní test, který může pomoci váš lékař studijní krevní průtok ve vašich žilách nohou.

Na ultrazvuku se dá udělat, pokud uvažujete mít postup k léčbě křečových žil.

V chorobopisu bude obsahovat otázky týkající se jakýchkoli problémů žíle, vážná zranění nohou, nebo bércových vředů jste měli v minulosti, stejně jako jakékoliv jiné rizikové faktory, které by vás mohly mít, včetně toho, zda vaše rodina má za sebou historii křečových žil. Promluvte si se svým lékařem o jakýchkoliv příznaků se mají (jako otoky, únavu nebo křeče v nohou) a co jste dělal k léčbě příznaků, pokud vůbec něco; Během fyzické zkoušky, lékař zkoumat své nohy a chodidla (nebo jakýkoli jiný postižených oblastech), křečové žíly. Ty budou pravděpodobně stát během této zkoušky. Křečové žíly jsou obvykle dobře vidět. Lékař bude také kontrolovat vaše nohy pro zadávací oblastech, otok, barvy pleti změn, vředy a jiné příznaky poruchy kůže. Ke studiu průtok krve v nohou, lékař může požádat, abyste přesunout své nohy kolem v různých pozicích.