klíště kousne: příznaky podobné chřipce – přehled téma

Mnohé z těchto chorob klíšťat nahrávka na člověka může způsobit chřipku-jako symptomy, včetně

Horečka; Bolest hlavy; Bolesti svalů (myalgie); Obecný pocit nemoci (nevolnost); Nevolnost a zvracení.

Lymská borelióza. Symptomy se obvykle začínají od 1 do 4 týdnů po přisátí klíštěte, přičemž až 90% lidí rozvíjejících se rozšiřující, kruhové červená kožní vyrážka; Rocky Mountain skvrnitý tyfus. Symptomy se obvykle začínají asi 2 až 14 dní po přisátí klíštěte; Tularemie. Symptomy se obvykle začínají během 21 dnů (ale průměr 1 až 10 dní) po kousnutí klíštětem nebo jiné expozice; Ehrlichiosis. Symptomy se obvykle začínají od 1 do 21 dnů (průměrně 7 dní) po kousnutí klíštětem; Recidivující horečka. Symptomy se obvykle začínají 3 až 11 dnů (v průměru o 6 dní) po přisátí klíštěte; Colorado tick horečka. Symptomy obvykle začnou nejpozději do 14 dnů (v průměru 3 až 6 dnů) po přisátí klíštěte; Babesióza. Symptomy se obvykle začínají 1 až 6 týdnů po přisátí klíštěte.

Vaše dítě je silně krvácí; Rána je hluboká; Okraje rány jsou zející; Rána je tryskající krev; Nemůžete zastavit krvácení po 10 minutách přímého tlaku; Objekt má propíchnutý pokožku a je stále v těle; Řez se týká oko nebo chrupavky nosu nebo ucha.

V některých částech světa, klíště kousnutí může způsobit další onemocnění klíšťovou, jako je například jihoafrický klíšťaty kousnutí horečky.

Lékař může vyhodnotit příčinu vašeho chřipku-jako symptomy a doporučí léčbu.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.