klady a zápory mléka a mléčných výrobků

Pro spolehlivou dietní doporučení, většina odborníků na výživu se shodují, podívat se do potravinové pyramidy. Ale když přijde na radu o mléko a mléčné výrobky, otázka zní: Který pyramida?

Oficiální potravní pyramidy pochází z US Department of Agriculture. Obsahuje doporučení vrcholu žebříčku výživa vědce z celé země. Ale jiné skupiny, nesouhlasí s některými aspekty doporučení USDA, byly postaveny alternativní pyramidy. Jeden z nejvlivnějších je potravinová pyramida vytvořená výzkumníky u Harvard School of Public Health. A jedna z velkých rozdílů mezi jeho rad a USDA se týká mléka a mléčných výrobků.

V roce 2005 výživová doporučení USDA vzrostly doporučených porcí mléka ze dvou na tři šálky denně. Poslední pokyny, vydané v roce 2010, opakujte tento názor. Jsou speciálně naléhat mnoho lidí na celém světě se dostat více bez tuku nebo nízkotučné mléko a mléčné výrobky spojené.

Podle Harvardu potravinové pyramidy, na druhou stranu, mléko není nezbytnou součástí zdravé výživy – a může představovat riziko.

10 gramů nebo les; 20 gramů nebo les; 25 až 35 g; nemám ponětí

Doporučení USDA jsou založeny na skutečnosti, že mléko je hlavním zdrojem pro tři důležitých živin: (., který se přidává do opevněného mléka) vápník, draslík a vitamin D

“Mléko obsahuje velký balík živin, které jsou zvláště důležité pro zdraví kostí,” říká Connie M. Weaver, PhD, který řídí nutriční oddělení na Purdue University. “Lidé, kteří nemají pít mléko mají tendenci být deficitní v nich. Tak to dává smysl, aby se lidé konzumovat mléčné výrobky. ”

Mléko je také dobrým zdrojem draslíku – další pádný důvod USDA komise zvýšila doporučených porcí ze dvou na tři v roce 2005, v souladu s Penny Kris-Etherton, PhD, RD, profesor výživy na Pennsylvania State University, který sloužil na výbor.

Příliš mnoho sodíku a draslíku příliš málo společně jsou rizikové faktory pro vysoký krevní tlak. Bohužel, většina lidí na světě příliš mnoho soli a nemají dostatek draslíku. Mléko není jediným zdrojem, to je jisté. Mnoho zelenina a ovoce jsou také bohaté na draslík. Ale podle Kris-Etherton, odborníci zaváhal ke zvýšení doporučených porcí zeleniny, které byly již více než většina lidí na světě jedli.

“Krátký povzbuzovat lidi jíst více zeleniny, mysleli jsme si, nejlepší způsob, jak zajistit odpovídající draslíku bylo doporučit nízkotučné mléko,” vypráví.