jóga

Hatha jóga zahrnuje meditaci a cvičení, které vám pomohou zlepšit flexibilitu a dýchání, snižují stres a udržení zdraví. Lidé se cvičil jógu po tisíce let v Indii. Jóga je založen na myšlence, že mysl a tělo jsou jedno. Praktici věří, že jóga zlepšuje zdravotní stav tím, že zlepší jak vidíte svět, který uklidňuje ducha a snižuje stres.

Dvě základní komponenty Hatha jógy je správné dýchání a cvičení, volal držení těla, které se táhnou tělo. Děláte pozic ve stoje, vleže, sedí na židli, nebo v pozici stoj na hlavě. Při nácviku držení těla, vy dechová cvičení, které pomáhají uvolnit svaly, udržují držení těla, a soustředit svou mysl.

Hatha je jedním z mnoha druhů jógy. Zatímco každý typ zaměřuje na různé aspekty jógy, všichni mají stejný cíl, který je nejen lepší fyzické a duševní zdraví, ale dosažení “jednoty” s vyšší bytost, já, nebo nějakou jinou formu vyššího vědomí.

Většina lidí, kteří se snaží jógu meditaci zjistí, že zvyšuje jejich flexibilitu a snižuje stres. Pokud trpíte dlouhodobé (chronické) zdravotní stav, můžete často kombinují jógu a konvenční lékařské ošetření.

Několik studií ukázalo, že jóga pomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje smysl pro osoby pohody, snižuje únavu a může pomoci lidem, kteří mají astma naučit dýchat snadněji.

Odborníci považují jógu být v bezpečí.

Vždy informujte svého lékaře, pokud používáte alternativní terapie, nebo pokud uvažujete o kombinování alternativní terapie s konvenční lékařské ošetření. To nemusí být bezpečný vzdát svoji konvenční lékařské ošetření a spoléhat se jen na alternativní terapie.

Jako každé fyzické aktivity, jóga může způsobit svalové kmeny nebo podvrtnutí. Šetrné protahování před cvičení jógy může pomoci zabránit zranění.

Adam Husney, MD – Rodinný Medicin; Kathleen Romito, MD – Rodinné lékařství

14.listopadu 2014

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …