jóga: byste měli mít strach, pokud ublížit pózy?

Tím, Jenn Sturiale

Zkušení jógy praktici pohybovat ladně z jedné póze do druhého, ale realita pro mnohé z nás může být zcela odlišný. Dostat se do a ven z určitých polohách mohou být nepříjemné, a to je těžké vědět, co se týče úrovně nepohodlí – pokud vůbec – je během cvičení jógy přijatelné.

Stejně jako je tomu u každého, kdo se zapojí do fyzické pronásledování, lidé dělají jógu mohou někdy vyladit zády, táhnout jejich hamstringy nebo zranit krky. Ale jak Janet MacLeod, učitelem jógy od jógy institutu Iyengar of San Francisco, říká: “Jóga nemusí bolet. Ve skutečnosti, bez utrpení, studenti mohou jít nad rámec svých reálných mezích. Studenti by měli přijmout pojetí stálosti a lehkostí. S vědomím těchto vlastností umožňuje studentům praxi v vědomého způsobem a být vědomi toho, kdy je jejich zůstatek vytrácí. Můj názor je, že praxe jógy, který je založen na principu ahimsa [Nenásilí], by nemělo ublížit. ”

Za 15 let, co jsem začal cvičit jógu, jsem se naučil oceňovat i krásu plně realizovaného představovat s realitou, kde je můj vlastní tělo je v tom, že představují – což se cítí mnohem lépe, než zotavuje z vylepšil spodní části zad , Některé dny jsem víc flexibilní, ale většinu dní Jsem méně, a každý den tam jsou různé pocity v mých ramen, zadní strany stehen a dolní části zad.

Po několika zraněními (které byly utrpěl, když jsem jel kolem svých limitů), naučil jsem se věnovat velkou pozornost jemné signály svého těla, že je čas přestat. Nyní mohu skutečně najít radost všiml svoje hranice a tahání zpět jen trochu na místo, kde se cítím v bezpečí a chráněné. Řekněme, že může jít jen tak daleko do předklonu dnes. Odměna není v tom, jak daleko dopředu jsem složil, ale ve smyslu sebepřijetí I dosáhnout, když jsem v póze – i když jsem to udělal “lepší” předtím.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …