Jaký je správný věk pro děti, aby si kontaktní čočky?

Na první pohled se slova “Kontakty” a “děti” se může zdát, že patří do stejné větě. Ve skutečnosti, děti a kontaktní čočky mohou skutečně jít dohromady v závislosti na stupni zralosti odpovědnosti dítěte nebo spíše, teenager. Nežádoucí účinky nošení kontaktních čoček zahrnují trvalou ztrátu zraku tak, že toto rozhodnutí je třeba brát velmi vážně.

Nejdůležitějším klíčem k bezpečnosti a úspěch s kontaktními čočkami a dětmi je přesný odhad rodičů smysl svého dítěte odpovědnosti. Vaše dítě bude muset

Takže … Je vaše dítě správný věk nosit kontaktní čočky?

Pokud si myslíte, že může být odpověď ano, první se podívat na to, jak dobře on nebo ona zvládá jiné povinnosti. Zeptejte se sami sebe toto: Má vaše dítě pravidelně provádět zadané úkoly jako dělat svou postel, čištění její pokoj, nebo krmení psa, aniž by musel být upozornění (alespoň ne moc často)?

Pokud ano, pak máte nějaké ujištění, že návštěva očního lékaře k vyhodnocení kontaktní čočky pro vaše dítě nebude marné. Pokud tomu tak není, může být příliš brzy na odpovědnosti mít kontaktní čočky. Vždy se můžete znovu zvážit později.

Pro děti, kontakty čočky mohou mít tyto významné přínosy

Kontaktní čočky a děti varovat!

Pokud váš teenager nosí kontakty, být jisti, že on nebo ona chápe důležitost zamezení podráždění a infekce očí a možnost ztráty zraku o