Jaké vitamíny a doplňky stravy může a nemůže dělat

Zvýšit energii, zhubnout, porazit stres, zlepšovat výkonnost a redukovat vrásky! Tyto věty povědomé?

To jsou jen některé ze slibů se nacházejí na etiketách vitaminů a minerálních doplňků. Ale může vitaminové a minerální látky skutečně žít až do těchto pohledávek, nebo je to více než humbuk pravda? Existují důkazy, že doplněk vitamin nebo minerální opravdu může obrátit špatnou stravu do zdravého jednoho, tát liber pryč, nebo dát na zip zpět do svého kroku?

Odborníci říkají, že je určitě místo pro vitamínové nebo minerální doplňky v naší stravě, ale jejich primární funkcí je vyplnit malými mezerami živin. Jsou to “doplňky”, které mají přidat do svého jídelníčku, nemůže nahradit skutečné potravin nebo zdravého stravování.

 se blíže podívat na to, co vitaminové a minerální doplňky může a nemůže udělat pro své zdraví.

Vitamínů a dalších potravinových doplňků nejsou zamýšlena jako náhražka potravin. Nemohou nahradit všechny živiny a přínosy celé potravin.

“Mohou se zapojit nutriční mezery ve vaší stravě, ale je to krátkozraké, že váš vitamín či minerál je vstupenka k dobrému zdraví – velká síla je na talíři, ne v pilulku,” vysvětluje Roberta Anding, MS, RD, mluvčí Asociace dietetická a ředitel sportovní výživy v Texas dětské nemocnice v Houstonu.

Je vždy lepší dostat své živiny z potravy, souhlasí s tím, registrovaná dietolog Karen Ansel. “Potraviny obsahuje tisíce fytochemikálií, vlákniny a dalších, které pracují společně na podporu dobrého zdraví, které nemohou být duplicitní s pilulku nebo koktejl stravy.”

Když je jídlo na talíři zaostává a nezahrnuje důležité živiny, jako je vápník, draslík, vitamin D a vitamin B12, některé z živin mnoho mnoho lidí na světě nemají nikdy dost, doplněk může pomoci zabírají nutriční ochablé. Vitaminové a minerální doplňky mohou pomoci zabránit nedostatky, které mohou přispět k chronickým onemocněním.

Četné studie prokázaly, zdravotní výhody a účinnost doplnění chybějících živin v potravě. Národní Institutes of Health (NIH) studie zjistila zvýšené hustoty kostní tkáně a snížení zlomeniny u žen po menopauze, kteří se vápníku a vitamínu D.