jaké jsou příznaky a symptomy hrdlo strep?

Odpověď b; Siamak T. Nabili, MD, MPH

Internis; Autor, MedicineNet

Krku infekce strep bakterií může způsobit řadu příznaků spojených se zánětem hrdla a jeho blízkých struktur. Symptomy se obvykle začínají objevovat během několika dnů (jeden až čtyři dny) poté, co smluvní infekce (inkubační doba).

S strep krku infekce krku může zčervená a oteklé. Bílé skvrny mohou být viditelné na zadní straně krku a mandlí, což naznačuje přítomnost hnisu. Přítomnost horečku, zduření lymfatických uzlin po stranách krku a bílými skvrnami na mandlích – spolu s absencí kašel – vyvolat podezření na strep zánětu hltanu. Ne všechny z těchto příznaků musí být přítomen s strep zánětu hltanu. Na druhé straně, jejich přítomnost není specifická pouze pro hrdlo strep.

Feve; Oteklé, nabídka lymfatické uzliny po stranách krku (krční lymfadenopatie; Bílé skvrny vidět na mandlích a krku (tonzilární exudáty)

Typické příznaky infekce hrdlo strep jsou

Některé jiné další nespecifické příznaky napadení hrdlo strep, který může také být viděn v hltanu z jiných příčin jsou

Strep hrdlo vyrážka je způsobena toxiny uvolněné z bakterií, a ne nutně v důsledku šíření infekce na kůži. Tato vyrážka je také známý jako spála, které se mohou vyskytnout v asi 10% dětí s infekcí hrdlo strep, a obvykle začíná na obličeji a krku a může šířit do zbytku těla. To má zvednutý, hrubý “písek-paper” kvality. Vyrážka může začít během 12 až 24 hodin od začátku horečky a může trvat několik dní.

Další funkce, které jsou více pravděpodobné, že být viděn v hltanu v důsledku virové příčiny zahrnují pokračování

sourc; Odpovědi, Siamak T. Nabili MD, MPH.

Náhlý nástup bolesti v throa; Headach; Odynofagie (bolestivé polykání, nevolnost, zvracení, břišní pai, červená, oteklé měkké patro (uvula, vyrážka (difuzní červené skvrnité vyrážka)

Zánět spojivek (zarudnutí oka, výtok z nosu (rýma, kožní vyrážka (exantém nebo malý skvrnitá vyrážka, celková slabost a Malais; Bolesti svalů a bolesti; Coug; Hoarsenes; Diarrhe; Ústní vředy