Informace vakcína výkazy-Očkovací schéma

Ve Spojených státech, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a dalších národních organizací radí lidem, o kterých očkování by měli dostat a kdy. rozvrhy imunizační jsou pro zdravé děti, dospívající a dospělé, tak i pro lidi, kteří mají zdravotní problémy a další okolnosti, včetně těhotenství, astma, nebo diabetu. Chcete-li zobrazit nebo vytisknout seznam doporučených očkování založené na vašem věku, minulost imunizace a dalších faktorech, viz plány CDC očkování u www.cdc.gov/vaccines/schedules/index.html~~pobj.

Byste měli podezření, tetanu, pokud řez nebo zranění je následován jedním nebo více z těchto příznaků; Ztuhlost krku, čelisti, a jiné svaly, často doprovázená groteskním a zašklebil se expressio; Obtížnost swallowin; Irritabilit; Nekontrolovatelné křeče čelisti, nazvaný lockjaw a krční sval; Bolestivé, nedobrovolné kontrakce jiný sval; V některých případech se symptomy rozvinou při absenci jakéhokoli řezu nebo zranění, které si můžete vzpomenout. Navíc můžete si všimnout, neklid, nedostatek …

Pro více informací o tom, kdy se dostat očkovací látky, očkování.

CDC může doporučit některé očkování pro lidi, kteří se chystají cestovat do zahraničí. Pro více informací, cestovního lékařství.