hubnutí chirurgie: dlouhodobé výsledky

Po hubnutí chirurgie, úspěch je dlouhodobý projekt. Ale pokud můžete držet se zdravou stravou a cvičením, říkají odborníci si budete moci vychutnat velmi uspokojivé výsledky.

Podle většiny odhadů 80% nebo více pacientů dělat dobře po operaci, říká Atul Madan, MD, vedoucí bariatrické chirurgie na University of Miami School of Medicine. “Oni ztratili váhu chtěli přijít a drželi ho.”

Kvalita života se výrazně zlepšila po bariatrické chirurgie, Madan říká. “Četné studie ukazují, že pacienti jsou zdravější. Mají méně obezity by tudíž podmínky, jako spánkové apnoe, hypertenze, diabetes mellitus, metabolického syndromu a dalších zdravotních problémů.”

Dostanou off léky, mohou být více aktivní, jsou zdravější, “říká Anita Courcoulas, MD, MPH, vedoucí minimálně invazivní bariatrické chirurgie na University of Pittsburgh School of Medicine.” Najednou, oni jsou schopni dělat věci s rodinou. Mají zlepšení deprese.

Téměř všichni jejich pacienti ztratili na váze dříve – znovu a znovu a znovu.

Někteří přišli o stovky liber za rok nebo dva, pak je to vrátí, “říká Madelyn Fernstrom, PhD, nutriční odborník a ředitel z University of Weight Management Center Pittsburgh Medical Center.” Mají schopnost zhubnout, ale nemohou udržet ji. Jsou nešťastní. Nechtějí být tlustá.

Obvykle během prvních dvou let po bariatrické chirurgie, dieta a cvičení změny přicházejí snadno, říká Courcoulas.

“Tam je takový rychlý úbytek na váze, a tam je trochu euforie s tím. Jsou aktivní a cítí báječně,” vypráví. Jakmile je dosaženo cíle hubnutí, je čas na režimu údržby. To je riskantní etapa pro některé lidi – jak někteří vklouznout do špatné návyky.

“Pro pacienty žaludeční bypass, hubnutí může plató po dvou letech,” vysvětluje Courcoulas. Nejsou to trvale ztrácí už ne. Jsou při ustálené hmotnosti.

Pokud jste slack off cvičení jazyce snacking, jíst o něco větší porce – je tu riziko, že budete přibírat na váze zpět. Že je místo, kde dobrý podpůrný systém je důležité, aby se ujistil, budete držet s dobrými návyky, říká.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …