horní endoskopie pro pálení žáhy a Gerd

Horní endoskopie může být použit k určení příčiny pálení žáhy a je často prováděna jako ambulantně. Horní endoskopie používá tenký rozsah s světla a kamery na špičce se podívat dovnitř horní části trávicího systému – jícnu, žaludku, a první část tenkého střeva, tzv do dvanáctníku. Při endoskopii, mohou být provedeny některé postupy, jako je například přičemž malý vzorek tkáně (biopsie) pro testování.

Nadbřišku pai; Nevolnost a vomitin; Žaludek uvidíš; polykání poruchy

Tři z 10 lidí pociťuje pálení žáhy, takže to může být poněkud libovolné rozhodnout, kdy má být pálení žáhy nazýván Kyselina refluxní choroby; Také známý jako refluxní choroby jícnu (GERD), onemocnění žaludečních šťáv je chronické dráždění sliznice jícnu člověka žaludeční kyselinou. Obvykle je to jen nepříjemné. GERD však může mít vážné důsledky, včetně zánětu jícnu a Barrettova jícnu. Barrettův jícen je stav, který zvyšuje pravděpodobnost …

Navíc k pálení žáhy, postup může být také použit k vyhodnocení

Endoskopie může také pomoci identifikovat zánět, vředy a nádory.

Horní endoskopie může být přesnější než rentgenového záření nebo jiné zobrazování pro detekci abnormální výrůstky a pro zkoumání vnitřek horní části trávicího systému.

Před horní endoskopie, informujte svého lékaře o nějaké léky (včetně over-the-counter) nebo doplňků užíváte ao veškerých zdravotních potížích nebo zvláštními podmínkami, které máte. Můžete být požádáni, aby odložit na určité léky nebo doplňky stravy před výkonem nebo později.

Horní endoskopie vyžaduje, že máte prázdný žaludek před zákrokem. Nejezte ani před zákrokem pít nic po dobu nejméně šesti hodin, nebo podle pokynů lékaře nebo zdravotní sestry.

Promluvte si se svým lékařem o případných změnách, které mohou být potřebné ke svému pravidelnému režimu medikace. Zeptejte se v případě potřeby léky mohou být přijata s malým douškem vody.

Pokud máte cukrovku a používat inzulín, je nutné upravit dávkování inzulínu den horní endoskopie. Zeptejte se svého lékaře podrobnosti. Přineste si diabetes léky, pokud váš lékař doporučuje, aby jste si ji po zákroku.

Ne. Budete potřebovat, aby odpovědné dospělé osoby s tebou, abych tě vzít domů po endoskopii. Neměl byste řídit nebo obsluhovat stroje po zbytek dne v postupu k tomu, aby sedativní účinky neodezní.