hormonů štítné žlázy léky na hypotyreózy

Dámské zdravotní Trends

Hormony štítné žlázy jsou přijímána ústy (perorálně) s výjimkou výjimečných případech, jako je například myxedema kómatu. Tato podmínka vyžaduje nitrožilní (IV) lék. Dávkování se liší podle věku a závažnosti onemocnění osoby.

Lidé s hypotyreózou mají nižší než normální nebo žádnou funkci štítné žlázy a nemají dostatek hormonu štítné žlázy pro tělo správně fungovat. Užívání hormonu štítné žlázy lék nahrazuje chybějící hormony.

Hormon štítné žlázy léky jsou uvedeny když krevní testy ukazují, že máte hypotyreóza.

Hormonů štítné žlázy léky mohou být také předepsán

Lidé s hypotyreózou, kteří berou hormonů štítné žlázy lék obvykle všimnete

Pro mírné (subklinické) hypotyreózy, když pozitivní test na protilátky proti štítné žláze; Pro rozšířené štítné žlázy (strumy).

Ve většině případů, hormony štítné žlázy lék pracuje rychle korigovat příznaky.

Zlepšená energetická hladina; Postupná ztráta hmotnosti (u lidí s těžkým hypotyreózou v době diagnózy); Zlepšil náladu a mentální funkce (myšlení, paměť); Zlepšila pumpování srdce a zlepšit funkci zažívacího traktu; Snížení velikosti zvětšené štítné žlázy (strumy), pokud ho máte; Zlepšená růst, školní výkon a chování u dětí. Děti, jejichž růst byl zpožděn z důvodu hypotyreózy normálně spustit znovu, když se jim dostává dostatečné dávky hormonů štítné žlázy roste; Snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Myxedema bezvědomí mohou dobře reagovat na hormonu štítné žlázy medicína a léčba na jednotce intenzivní péče. Ale dobrý výsledek závisí na tom, jak brzy začne léčba.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Některé léky mohou ovlivnit způsob, jakým léky štítné žlázy práce. Lidé, kteří užívají tyto léky potřebují, aby jejich lékaři často, aby se ujistil, že jsou stále správnou dávku hormonů štítné žlázy medicíny. Některé z těchto léků jsou

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Matthew I. Kim, MD – Endocrinology

14.listopadu 2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla; Bolest na hrudi.

Kopřivka; Bušení srdce; Nervozita; Poruchy spánku (nespavost); Třepání (třes); Častá stolice nebo průjem; Příliš mnoho úbytek hmotnosti.

Vápník. Vezměte vápníkové doplňky nejméně 4 hodiny před nebo po užívání hormonu štítné žlázy lék; Doplňky železa; antikoncepční pilulky nebo jiné hormony; cholestyramin; Sukralfát a některé antacida obsahující hydroxid hlinitý; Některé léky záchvaty; Některá antibiotika užívaná k léčbě tuberkulózy.