Hmotnost řízení, jste na zdravou váhu?

Prvním krokem zjistit, jestli jste na zdravou váhu, je zjistit, jaké jsou vaše BMI, nebo index tělesné hmotnosti, je a jaké jsou vaše velikost pasu je. Pro většinu lidí, to jsou dobré stopy o tom, zda jsou na zdravé hmotnosti.

Zdravá hmotnost je ten, který je pro vás ten pravý typ těla a výšky a je založen na indexu tělesné hmotnosti (BMI) a velikost vašeho pasu (obvod pasu). Pokud jste věku 20 let nebo starší, použijte interaktivní nástroj: Je váš BMI Zvýšení vaší zdravotní rizika? zkontrolovat svůj BMI, když víte, výšku ve stopách, hmotnost v librách, a obvod pasu.

Pokud jste Asian Vaše doporučený rozsah hmotnost může být nižší. Poraďte se s lékařem.

Je důležité si uvědomit, že váš BMI je pouze jedním měřítkem zdraví. Osoba, která na “normální” hmotnosti podle BMI grafů není, může být zdravý, pokud on nebo ona má zdravé stravovací návyky a cvičení pravidelně. Lidé, kteří jsou tenké, ale nevyužijí ani jíst výživná jídla nemusí být nutně zdravé jen proto, že jsou tenké.

Pokud je váš BMI nižší než 18,5, jste v podváhou kategorií. Promluvte si se svým lékařem, aby zjistili, zda vaše váha je příznakem zdravotního problému. Registrovaný dietolog vám může pomoci dozvědět se o zdravé výživě; Pokud je váš BMI je mezi 18,5 a 24,9, jste v doporučeném rozmezí váha pro vaší výšce. Ale vaše zdraví může být stále v ohrožení, pokud nejste dostat pravidelnou fyzickou aktivitu a cvičení zdravé výživy; Pokud je váš BMI je 25 až 29,9, jste v kategorii nadváhy. To může nebo nemusí být nezdravé závislosti na některých dalších věcí, jako je velikost vašeho pasu a dalších zdravotních problémů, které mohou mít; Pokud je váš BMI je 30 nebo vyšší, jste u obézních kategorii. Možná budete muset zhubnout a změnit své stravovací a pohybové návyky, aby se zdravý a zůstat zdravý. Viz téma obezity.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …